Haloska ei ollut koskaan suosittu pressa, eikä saanut kutsua edes valkoiseen taloon

Halonen muistetaan suuresta rakkaudestaan neukkulaan, ja jalkaväkimiinojen poistosta.

Pahasti sekainen vassari kehuu haloskaa, ja sotkee siihenkin persut mukaan. Suosittelen, että vassari vetää itsensä jojoon, koska on pelkkä rasite yhteiskunnalle.
24267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Halonen kävi valkoisessa talossa

Äänestä

Saksan Angela Merkel kertoi lähes oksentavansa kun Tavja tuli kyläilemään.
Venäjänmielinen demariheitukka oli yhtä vastenmielinen kuin esikuvansa Putin.

Äänestä
  • Ja sinähän sen Merkeliltä kysyit? 🤣

    Äänestä

Presidentti TARJA HALONEN VIERAILI VALKOISESSA TALOSSA KAKSI KERTAA. Hän tapasi presidentti Bill Clintonin huhtikuussa 2000 ja presidentti George W. Bushin huhtikuussa 2002.

Äänestä

Äänestin Tarjaa kahdesti. Äänestäisin uudestaan, jos olisi damanlainen ehdokas. Hyvin suomalainen. Nainen. Koulutettu. Humanisti. Ihmisoikeusmielinen.

Sellaisena Suomen näen. Kilttien ihmisten yhteenliittymänä. Toisiaan auttavien ja tosistaan välittävien maana. Yhteisin ponnistuksin työtä tekevien kaikkien hyvinvoinnin turvaamiseksi.

Äänestä
  • LIIKAA ÄR KIRJAIMIA ! ÄR LAUSUTAAN V ,,EEKSI KUTEN VENÄJÄ ?

    Äänestä

Haavisto olis jatkanut samaa linjaa.

Mutta suomaliset tykkäsivät enemmän porvarista.

Äänestä
  • Venäläiset ne vasta porvarista tykkäävätkin, porvari kun aina ostettavissa rahalla. Pelkällä rahalla.

    Toisinaan porvari on kiristettävissäkin, kun porvarille on kulissi tärkeä.

    Äänestä

En itsekään kannattanut tai äänestänyt Halosta, mutta en siedä, että hänestä myöskään levitellään valheita.

Yleensä valehtelijoita rangaistaan yhteistön toimesta, levittivät he valheita kenestä tahansa. Täällä valehtelijoita uskotaan ja "sananvapauden" nimissä valheet saavat olla palstalla.

Turha ilmiantaa, ylläpito ei tee mitään. Sen sijaan poistetaan faktaa, jos vielä lähdekin on linkattu.

Äänestä

Tavja Putinin mieliksi poistatti jalkaväklmiinat

Äänestä
  • Seinähullu sukupueleton ?

    Äänestä

Tarjan tytär häpeää äitiään, ei uskalla esiintyä Suomessa julkisesti.

Äänestä

Sitä pitäisi oikein ennalta suruliputtaa ilman R .kivainta ?

Äänestä

TARJA HALONEN
YKSITTÄIS-TAPAUS.
SATTUUHAN NIITÄ VASEMMISTOLAISILLE KAIKENLAISTA SÖSSÖTTÄJÄÄ.
SITTEN TULI VIELÄ SANNA MARIN JA VELKA-KRIISI.
EN TIEDÄ SANOI, VENÄLÄINEN MITEN TÄSTÄ SELVIÄÄ.

Äänestä

Halonen mieluusti tituleeraa itseään ihmisoikeuksien puolustajaksi, mutta ei kritisoi Venäjän tekemiä ihmisoikeusrikoksia. Halonen kehui kuinka Venäjällä on demokratia, ihmisoikeudet ja Suomella Venäjällä on yhteiset tavoitteet. Halonen halvensi virkamiehiä nimittelemällä mm. Antti Satulia lahtarin äpäräksi, vaikka Satuli ei ollut ns.äpärä.
Yksityisen yrityksen esimiehet eivät voi kohdella alaisia noin ala-arvoisesti, johtuisiko siitä ettei yhteiskunta ole palkanmaksaja.

Äänestä
  • Halonen on eläkkeellä!! Venäjän ihmisoikeusrikkomuksien kritisointi kuuluu valtionjohdolle ja hallitukselle. Käyttäkää edes vähän järkeä.

    Äänestä

  • Älä viitsi valehdella. Halonen hoiti diplomaattisuhteita Venäjään kuten kaikki Suomen itsenäisyyden ajan ulkoministerit ja presidentit. Totta kai meillä oli Venäjän kanssa yhteisiä asioita, SEHÄN ON NAAPURIVALTIO, jonka kanssa on yhteinen raja.

    Antti Satulista Halonen puhui hänen poismenonsa jälkeen erittäin kauniisti: " haluan esittää suruni Antti Satulin poismenon vuoksi. Hän oli kunnioitettu ja pidetty. Useat meistä muistavat hänen lämpimän ystävyytensä, mutta hän oli myös erinomainen diplomaatti. Tulemme kaipaamaan häntä syvästi" Lainaus Tasavallan presidentin sivuilta.

    Äänestä

En usko että Halonen sai lahjuksia Putinilta .

Äänestä

Siihen on kyllä olemassa syy miksi Halonen eivätkä hänen kätyrinsä olleet tervetulleita Washingtoniin.

Äänestä
  • Halonen tapasi Barak Obaman pohjoismaiden päämiesten yhteisessä tapaamisessa valkoisessa talossa.

    Äänestä

Outoa, etteivät järki ihmisetkään tällä palstalla tajua, että suomesta yritetään tehdä täysin orjayhteiskuntaa? Porvari ei näytä nykyään ymmärtävän, (kuten ei koskaan ennenkään), kuka tätä yhteiskuntaa oikeastaan pitää pystyssä.

Äänestä
  • En ole huomannut että yritetään tehdä orjayhteiskunta. Täällähän on vapaus harjoittaa ammattia kuin ammattia palkkaa vastaan kaikilla.
    Nyt vaan AY - liike yrittää syrjäyttää vaaleilla valitun hallituksen

    Äänestä

Tavja ymmävsi kanssa.
Tavja oli Kallis Kimmo johon Evkki T. Vakastui mutta Pena tuvi. väviin...

Äänestä

No, kutsuttiin kuitenkin Moskovaan voitonpäivän juhlaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Halonen muistetaan suuresta rakkaudestaan neukkulaan, ja jalkaväkimiinojen poistosta.

Pahasti sekainen vassari kehuu haloskaa, ja sotkee siihenkin persut mukaan. Suosittelen, että vassari vetää itsensä jojoon, koska on pelkkä rasite yhteiskunnalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu