Komedia. Nähtävillä kotonasi pian. Pääosassa Riikka "Saksikäsi" Purra. Ohjaus: Persujen komediaryhmä.
Persuteatteri esittää: Hei, nyt leikataan!
89
562
Vastaukset
- AnonyymiMeitä kaikkia niin naurattaa. - AnonyymiHyvä että joku laittaa rotia rahan jakoon. 
 Huutokauppakeisarikin sai 100.000€ vaikka ajelee uusilla mersuilla.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Hyvä että joku laittaa rotia rahan jakoon. 
 Huutokauppakeisarikin sai 100.000€ vaikka ajelee uusilla mersuilla.Niin, paitsi he palauttivat rahat. Et seuraa tilanteita, tyydyt persujen tupailtojen agitointiin ja uskot joka valheen . Persulle helppoa kuin heinän teko, valehteleminen siis. 
- AnonyymiPurralta kertakaikkiaan loistava veto tuo saksikäsi kuva! Kun vasemmisto repii törky juttua ja itkunaihetta kuukausi tolkulla, vääntäen turhaa porua asiallisista ja tarpeellisista laiskojen ja ahneiden ilmaisrahan leikkauksista, niin siinä vähän lisää vettä tollojen myllyyn😁 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Niin, paitsi he palauttivat rahat. Et seuraa tilanteita, tyydyt persujen tupailtojen agitointiin ja uskot joka valheen . Persulle helppoa kuin heinän teko, valehteleminen siis. Kuinka moni ei palauttanut? Ja....🤬 Ohisalon miehen bisnes ....25 000 euron perustettu yritys pumppasi rahaa 75 000 000 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Niin, paitsi he palauttivat rahat. Et seuraa tilanteita, tyydyt persujen tupailtojen agitointiin ja uskot joka valheen . Persulle helppoa kuin heinän teko, valehteleminen siis. Punikki on niin tyhmä että luulee rahan kasvavan puussa! Jakaa sitä surutta kaikenlaisiin muiden maiden tukipaketeihin ja vuosikymmeniä jatkuneeseen kehittymättömyys tukiin. Ottaa tänne ilmaiseen elätykseen valtavia määriä aikuisia miehiä ym ym ym.... Sitten ihmettelee ja itkee ja kiristelee hampaitaan kun itselle ei enää jääkään mitään. Kyllä punikki vaan on niin punikki, on se. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Hyvä että joku laittaa rotia rahan jakoon. 
 Huutokauppakeisarikin sai 100.000€ vaikka ajelee uusilla mersuilla.Mersuissa on kalliit huollot ja jatkuvasti vikoja. Muutaman olen omistanut, mutta ei koskaan enää. 
 
- AnonyymiLäkähdyn nauruun! - AnonyymiEntä lapsesi , kun heille lankeaa muikkiviisikon velat maksuun. 
 Poru siinä pääsee!
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Entä lapsesi , kun heille lankeaa muikkiviisikon velat maksuun. 
 Poru siinä pääsee!Lapset perussuomalaisessa perheessä opiskelevat ja menevät töihin ansaitsemaan ITSE elatuksensa. Jospa joku keksisi keinon katkaista vasemmisto elättien sukupolvia jatkuneen muiden rahoilla siipeilyn. Se olisi Suomen nousua parhaimmillaan. 
 
- AnonyymiKyllä kai te sieltä teatteriin pääsette, jos haluatte. Tuskin monikaan teistä haluaa, joten reissua ei tule. Teidän oma vika. 
- AnonyymiRiikkaakin naurattaa. - AnonyymiPurralla liikaa vapaa-aikaa? 
 
- AnonyymiOikein sinulle. Mene töihin, lusmu. - AnonyymiEn mene. 
 Kuulun liittoon.
 Rahaa tulee tuutista ja sohva kutsuu.
 Toivottavasti tulee piiiitkä lakko niin pääsee Lappiin hiihtämään.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:En mene. 
 Kuulun liittoon.
 Rahaa tulee tuutista ja sohva kutsuu.
 Toivottavasti tulee piiiitkä lakko niin pääsee Lappiin hiihtämään.Nyt nauretaaaaaaan! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:En mene. 
 Kuulun liittoon.
 Rahaa tulee tuutista ja sohva kutsuu.
 Toivottavasti tulee piiiitkä lakko niin pääsee Lappiin hiihtämään.Et sinä liitolta mitään saa vaan soskun luukulta 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:En mene. 
 Kuulun liittoon.
 Rahaa tulee tuutista ja sohva kutsuu.
 Toivottavasti tulee piiiitkä lakko niin pääsee Lappiin hiihtämään.https://www.suomi24.fi/profiili/Moktar.Gubta 
 https://www.suomi24.fi/profiili/valuuttakauppias
 maahanmuuttopalstan viestien poistaja
 
- AnonyymiNyt alkaa riittämään tämä persujen pelleily. - AnonyymiJoo! 
- AnonyymiHyvä, huomaa että suunta on oikea. Hyvä Purra ja PS! 
- AnonyymiTeikäläisethän pelleili 4 v hallituksessa ja elitte kuin siat pellossa. Sitten sanna vinttasi teikäläiset rupusakin tunkiolle ja pieraisi perään. Ei heippaa vinkannu. 
 
- AnonyymiKivaa, että Purra nauttii työstään. 
- AnonyymiLeikkaako se tiensä ulos a-studion lavasteistakin leikkelemällä ne pieneksi silpuksi klip-klip - AnonyymiRiippuu hallitusohjelmasta. 
 Jo yleltä leikataan, niin aloitetaan kulisseista!!
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Riippuu hallitusohjelmasta. 
 Jo yleltä leikataan, niin aloitetaan kulisseista!!Ei siis pidä ihmetellä jos kulisseissa on reikiä johtuu saksikäsi-Riikan vierailuista 
 
- AnonyymiEi ole Riikka Purralka kaikki muumit veneessä. Ei vaan ole. 
 Eiköhän tuo juuri kuvaa sitä vallanhimoa, jota pitää sakset kädessä esittää. Sitä valtaa, jota Riikka Purra nyt väärinkäyttää niitä ihmisiä kohtaan, jolla on vaikeuksia selvitä.
 Ei voi sanoa kuin että narsistin viitta on ja pysyy Riikka Purran harteilla. Sairasta touhua, aivan kuin Venäjällä...Riikka näemmä matkii Purinia.- AnonyymiIhan sairasta! 
- AnonyymiSe vuosikymmenien työtätekemättömyys on varmasti aiheuttanut korjaamattomia henkisiä vaurioita...,,, 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Se vuosikymmenien työtätekemättömyys on varmasti aiheuttanut korjaamattomia henkisiä vaurioita...,,, Totta! Purra on katkera loisija. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ihan sairasta! Punikille hieman ärsykettä😁 olisikohan aika ruveta arvioimaan hallituksen leikkauksia oikeudenmukaisesti ja lopettaa tuo säälittävä kaakatus. Ja mennä vaikka töihin. Hyvä Purra! 
 
- AnonyymiKuvaus: Pojankloppi Bergblom. - AnonyymiPolitiikka ei ole enää järki-ihmisten laji. Tulokset sen mukaiset. Saksi- riikka on vallanhimoinen öykkäri, nauttii kun saa kiusata ihmisiä. Pitäs saksiriikan varmaan järjestää taas kymmenientuhansien bileet veronmaksajien laskuun. Vaikka saksi tai leikkuulauta teemalla. Hähä häää!!!Kyllä nyt persuja naurattaa. Kippis, 🍻🍺 gluk gluk, ääh!💦🥳 
- AnonyymiRäknokka ja ikityhmä pikkupersu, pikkuvanhan eleet...olikohan yksinhuoltajan poikanen, vailla isää kasvanut. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Politiikka ei ole enää järki-ihmisten laji. Tulokset sen mukaiset. Saksi- riikka on vallanhimoinen öykkäri, nauttii kun saa kiusata ihmisiä. Pitäs saksiriikan varmaan järjestää taas kymmenientuhansien bileet veronmaksajien laskuun. Vaikka saksi tai leikkuulauta teemalla. Hähä häää!!!Kyllä nyt persuja naurattaa. Kippis, 🍻🍺 gluk gluk, ääh!💦🥳 Sinne vie, suljetulle Riikan tie. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Räknokka ja ikityhmä pikkupersu, pikkuvanhan eleet...olikohan yksinhuoltajan poikanen, vailla isää kasvanut. Älä nyt sekoita. henkilöitä. demari Se ilman isää kasvatettu on teidän demarien isähahmo. sanna marin. Nyt demarit naurattaa, ….tulkaa mukaan kolmaiia ( oppositiokaudella). Nyt ihan AIDOSTI HUUTOnaurua. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Politiikka ei ole enää järki-ihmisten laji. Tulokset sen mukaiset. Saksi- riikka on vallanhimoinen öykkäri, nauttii kun saa kiusata ihmisiä. Pitäs saksiriikan varmaan järjestää taas kymmenientuhansien bileet veronmaksajien laskuun. Vaikka saksi tai leikkuulauta teemalla. Hähä häää!!!Kyllä nyt persuja naurattaa. Kippis, 🍻🍺 gluk gluk, ääh!💦🥳 Uli uli punikki hirveä uli😂 
 
- AnonyymiOn se niiiiiin hauskaa potkia maassa makaavia päähän, kysykää vaikka komedienne-Riikalta! 
- AnonyymiNatsitkin poseerasivat uhriensa äärellä. - AnonyymiVähän kuin Riikka sakset kädessä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Vähän kuin Riikka sakset kädessä. Helvetin kahjo se on! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Helvetin kahjo se on! Pyöveli Gestapon leiristä, Riikka Purra. Riikka leikkaa, natsit polttaa. 
 
- AnonyymiMiten kukaan voi äänestää noita vastenmielisiä kahjoja?! - AnonyymiToiset vastemieliset kahjot. Vallanhimo sokaisee. Ei tule tekosista häpeäntunnetta, kun nyt pääsee kostamaan omat julmat lapsuuden kokemukset. Juopon äidin hylkäämä tyttönen nyt aikuisena kostonenkelinä. 
 Häpeämätön ja kylmä , elukkamainen käytös.
 
- Anonyymihttps://www.is.fi/politiikka/art-2000010271666.html 
 Siinä Saksikäsi- Riikka pitkät sakset kädessä irvistelee ja muut persut nauraa hohottelevat tyhmälle Suomen kansalle, jotka heidät äänestivät hillotolpalle!
 Siitä saitte tyhmät!- AnonyymiHuh huh mitä ivallisia ilmeitä. Aivan kauheaa. 
- AnonyymiRiikka näyttää keskaria koko Suomen kansalle. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Riikka näyttää keskaria koko Suomen kansalle. Orpo-poika kielsi rasismin. Jäljelle jäi Suomen köyhät. Kestääkö keskisormi koko hallituskauden, jää nähtäväksi. 
 
- AnonyymiPS on persereijän puolue. Läpeensä täys paska. 
- AnonyymiVassariteatteri esittää: Hei, nyt leikataan! https://tinyurl.com/2dntn7sr 
- Anonyymihttps://yle.fi/a/74-20064343 
 Kunhan 1.4 koittaa, saa persuraukka lunta tupaansa. Jos ei olisi tehty Petterin kokoomuslaisille äänestäjilleen luvattuja veronkevennyksiä ja Riika iloisena hyväksynyt niitä, niin Suomen talous olisi kunnossa.
 Nyt laski verotulot ja laskee lisää , kun 100 000 työllisen, joiden piti kustantaa veronkevennyksien kulut, muuttuukin 100 000 työttömäksi lisää.
 No, voihan sitä leikata pienituloisilta ja vähävaraisilta...on se hyvä että kotimainen kulutus edelleen laskee ja taantumasta päästään siirtymään lamaan.
 Kyllä persutkin Orpon ja Riikan tyhmyydestä kärsii, eteenkin köyhät persut.
- AnonyymiJohan tässä on 15v eletty kulutusjuhlaa ja menty yli varojen. Olis varmaan kannattanut aloittaa säästäminen jo aikaisemmin. Ei olis nyt näin paha tilanne. Mutta eihän kaikki vieläkään ymmärrä ja jatkaisivat vain kulutusta. 
- AnonyymiHei, nyt me lakkoillaan. Päivä lakossa ja taas pitää leikata miljardi tai ottaa miljardi lisää velkaa. 
- AnonyymiElokuvatarkastamo asettaa 20v ikärajan näytökselle, on niin raakaa menoa. - AnonyymiMarinin elämänkerrat siis 
- AnonyymiMarinin huumebileitä ei pitäisi näyttää kenellekkään . 
- AnonyymiKaikki uutisoinnit PS:stä pitää asettaa K-18 rajan alaiseksi 
 
- AnonyymiPersuilla on näemmä suuri nautinto ja riemu kun saa tuhota heikosti toimeentulevien lapsiperheiden elämän. - Anonyymihttps://yle.fi/aihe/t/18-335344 
 Tällaisia se on nyt Orpon ja Purran hallituksen saavutukset.
 Tulikohan tämä hallituspuolueille yllätyksenä, ett ihan näin tämä lähti käyntiin alkumetreillä. Meillä on nyt Suomen huonoin hallitus koko historiamme aikana.
- AnonyymiPalkaton sairauslomapäivä on tulossa, mutta verot kevenevät. Veronmaksajain Keskusliitto arvioi palkansaajien veroprosentin keventyvän 0,5–1,2 prosenttiyksikköä ja tulojen arvioidaan nousevan 3,5 prosentilla tämän vuoden aikana. 
 Nyt on oikea meininki. Työnteko kunniaan!
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Palkaton sairauslomapäivä on tulossa, mutta verot kevenevät. Veronmaksajain Keskusliitto arvioi palkansaajien veroprosentin keventyvän 0,5–1,2 prosenttiyksikköä ja tulojen arvioidaan nousevan 3,5 prosentilla tämän vuoden aikana. 
 Nyt on oikea meininki. Työnteko kunniaan!Miten sun tulot työttömänä nousee tai leikatulla toimeentulotuella. 
 Älä unta nää, että jotenkin hommat paranee tästä. On ihan sumutusta, että jollain kympillä -parilla kuussa elämä paranisi. Jestas mitä hulluja väitteitä.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Miten sun tulot työttömänä nousee tai leikatulla toimeentulotuella. 
 Älä unta nää, että jotenkin hommat paranee tästä. On ihan sumutusta, että jollain kympillä -parilla kuussa elämä paranisi. Jestas mitä hulluja väitteitä.Miten valtion talous paranee työttömänä ollessa? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Miten valtion talous paranee työttömänä ollessa? Mene töihin tukirahat on pian loppu. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Miten valtion talous paranee työttömänä ollessa? No tuskin mitenkään, mutta jos olet työtön ja saat vähemmän korvauksia, tuskin sinä enempää kulutat ja kun ne ei työttömälle velkaa pankistakaan anna, niin mitä sitten. Myytkö omaisuutesi vai kärvisteletkö! 
 
- AnonyymiAvaaja lisää 
 +Jatko-osa melodraamalle
 SDP : NELJÄ HALLITUS VUOTTA
 "En se minä bilettänyt. Marin”- AnonyymiTällaisia se on nyt edellisen hallituksen saavutukset 
 Velkaa ja veikkauskin nurin
 
- AnonyymiMillainen ihminen ivaa ja naureskelee ihmisiä samalla kun ajaa heitä ahdinkoon? - AnonyymiPurra! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Purra! Ja käyttää hyväkseen tätä persuretoriikkaan ihastunutta Påripuumia hyväkseen, eikä poika tätä tajua. 
 
- AnonyymiSDP:$$@ on näemmä suuri nautinto ja riemu kun saa tuhota heikosti toimeentulevien lapsiperheiden elämän. 
 Äänestä sen kuuli, kun Marin karkuun älähti
 Ja Lindeman puhui kesät KissaLokista, eikä Marinin hallituksen työllisyysmokista
 Mikä edes on se kissa-lokki ja Antin omat naIkuvat
 Ne kö on opposition vaaliase- AnonyymiElokuvaan on asetettava SISÄLTÖVAROITUS ⚠️ 
 
- AnonyymiElokuvaan on asetettava SISÄLTÖVAROITUS ⚠️ - AnonyymiMarinin hallituksen ajoista kertova dokumentti 
 
- AnonyymiToiminta on naurettavan lyhytnäköistä. Sosiaalisten ongelmien pahentaminen ja lapsiköyhyys tulevat vielä kalliiksi. Mutta ei tällä vaalikaudella ja paskat muusta. 
 Persujen toiminta olisi farssi ellei sen seuraukset olisi traagisia.- AnonyymiIhan tarkoituksella tekevät kaiken. Tietää ne seuraukset, satanistien ajatusmaailma on tällainen. 
 
- AnonyymiDemareilla meni makkarat väärään kurkkuun. Demereilta puuttuu huumorintaju. 
 Antti Lintmanin Natsikuva oli heidän mielestään opiskelijahuumoria, Sannan biletysvideot oli normaalia pääministerin vapaa-ajan viettoa 🤣
- AnonyymiSossut, ei nuorison mielenvikaisuus tai vanhusten heikko kunto ole valtion syy. Lähtökohtaisesti yksilöt ja perheet on itse vastuussa terveydestään. 
 Ei näin pienellä ja köyhllä maalla ole varaa kaikkia paijata eikä hoivata. Pyytäkää sukulaisenne apuun.- AnonyymiMutku sossujen mielestä sukulaisille pitää maksaa siitä, että auttavat toinen toisiaan, että valtion pitää maksaa auttamisesta 
 Vähän nurin päin on noi sossujen kuviot.
 Lapsilisät tulee lakkauttaa kokonaan. Lasten teko lisärahan takia on sairasta.
- AnonyymiToivottavasti sinäkään et syytä ketään muuta. 
 
- AnonyymiOsaakohan persut edes hävetä ilakointiaan? - AnonyymiPersuilla ahneus on korvannut häpeän ja kohtuuden tunteet. 
 
- Halla-aho ja Halla-ahon sihteeri Purra ovat kokoomuslaisia. Puolueeseen on tullut paljon pakolaisia keskusta- ja kokoomuspuolueista, ja se näkyy puolueen linjassa tällä hetkellä. 
 Suurin ryhmä on perussuomalaisessa puolueessa on vasemmistokristilliset ns. punapapit.- Varoitin puoluetta Purrasta jo silloin kun Purra valittiin puolueen puheenjohtajaksi Seinäjoen puoluekokouksessa. 
 Mutta äänestäjien kiima sammutti järjen puoluekokouksessa.
- AnonyymiPerusS_Voittaja kirjoitti:Varoitin puoluetta Purrasta jo silloin kun Purra valittiin puolueen puheenjohtajaksi Seinäjoen puoluekokouksessa. 
 Mutta äänestäjien kiima sammutti järjen puoluekokouksessa.Laitaoikeisto kaappasi vallan persuissa. 
 Timo Soini oli oikeassa.
- AnonyymiMoni valitsi persut, koska siellä oli paras mahdollisuus edetä riman ollessa todella matalalla. 
 
- AnonyymiPurran hymy vielä hyytyy 
- Anonyymi🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑 
 🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18299079
 🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset727657
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti845694
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut403835
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät233146
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1112945
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral962795
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k422780
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa132131
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu872091
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161856