Hallitus on erehtynyt maasta. Suomi ei ole Pohjois-Korea.
Tuemme AY-väkeä. Meille ei käy diktatuuri
Anonyymi-ap
12168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Juurikin noin,ei mitään sanelupolitiikkaa hallituksien puolelta. Ja suuryritykset pois Suomesta jos ei muu käy,valtiolle on vaan tehtävä muuten rahaa että pystymme elämään kapitalismissa pelkillä korkotuloilla ilman että kenenkään tarvitsee käydä välttämättä töissä jos ei halua.
Koko porvarioikeisto on ollut tuota ajatusta vastaan koko itsenäisyyden ajan ja se jos mikä on diktatuuria Pkorean tapaan ,ja kieroa sellaista,ettei sitä edes ulkomailta tajuta oikein.
Tähän maahan voisi rakentaa erittäin hyvinvoivan hyvinvointi valtion mutta ei,juurikaan ei juuri noiden kapitalistiporvareiden takia.
Menkööt ulos vain ja viekööt hikiset yritykset mennessään ,eihän ne muutenkaan mitään veroja maksa enää Suomen valtiolle joidenkin ihme vakuutuskuorien avulla joita ilmeisesti presidentti Stubkin oli ollut hyväksymässä aiemmin.
Koittakaa nyt olla öyhöttämättä.
Lapsellista tuommoinen sekoilu ja mikä pahinta, halveeraa niitä miljoonia ihmisiä jotka oikeiden diktatuurien käsissä on menettäneet henkensä.
Ja mitä: täällä joku inisee diktatuurista, koska palkatton YKSI sairauspäivä.
Vähän nyt kohtuutta ja realismia siihen narratiiviin kiitos. Hävettää oikein lukea tuollaista juttua!
Kyllä se hallituksen potkulaki on huonompi asia. Jos et huomannut niin sitäkin vastustetaan. Potkulain tarkoitus on vaihtaa suomalainen työntekijä halvempaan ulkomaalaiseen maahanmuuttajaan. Työnantajan ei tarvitse huolehtia siitä, että Purra elättää sen ulkomaalaisen puolison ja kymmenen tenavaa. Pääasia että työvoimaa saa orjapalkalla.
...jos oikein muistelen , taisi olla se edellinen , se tytteleiden "regiimi" joka siitä väestöpyramidin rakenteesta ja erityisesti siitä yhteiskunnan kustannuksella elävästä eläkeläisten liian pienestä osuudesta oli kovasti huolissaan ... ja tilannetta mieleisekseen muuttaessaan lähettivä parikin houkuttelijalähetystöä kiertämään Päiväntasaajaa .. ja että matka joutuisi ja tuloksia ehdittäisiin ajoissa saada , kulkuvälineeksi valikoitui ihan liikesuihkarit , tuskin olisivat houkuteltavat muuten uskoneet lähettiläiden tulevan "maidon ja hunajan "maasta ... lisäksi menneen korkeasuhdanteen aikana , jolloin olisi luullut maksettavan edellisiä vippejä , otettiinkin lisää velkaa ja paisutettiin hallintohimmeliä jos jonkinlaisilla "tutkimuslaitoksilla" sun muilla kyttääjilläja kyylääjillä joten koittakaa nyt muistella ketä on tästä kiittäminen ... niiden velkojen maksuun on nyt sitten jokaisen osallistuttava , niin tiukille kuin se ottaakin ...
Juurikin?
Vastustamme AY-väkeä. Meille ei käy diktatuuri!
Hallitusta tulee tukea eikä menneen maailman ay-kommunistihörhöjä.
Tuen AY-väkeä.
Heh, vai niin https://www.ess.fi/uutissuomalainen/6607977
...no ei tosiaankaan ... ei ole kuulunut Pohjois-Korealaisten lakoista uutisissa koskaan , on siellä varmasti kansalla oltavat ... käykö kateeksi, muuttaisitko sinne ?
Hallitukseen ei voi laittaa pystymetsästä tempaistuja juntteja päättämään asioista. Tämä on persu ja kokkareäänestäjien syytä. Ovat yhtä aivottomia.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞