cerazette-minipillereistä

Onko kellään kokemuksia Cerazette-pillerien lopettamisesta. Mulla siis ko. pillerien kanssa alkoi tulla menkat viikon välein, joten päätettiin aloittaa jo nyt uuden lapsen tekeminen. Lopetin noin kuukausi sitten pillerit, mutta vuodot tulee silti n. viikon välein. Kuinka ihmeen kauan pitää odottaa, että tasaantuu..?
2254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... taas loppui menkat kokonaan ja olin ihan hirviö. ihan pyllystä kaikki pillerit.

Äänestä
  • perseestä kaikki pillerit ku ei toimi niink pitäs. vittiläine

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lopettanut kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Cerazette-pillerien lopettamisesta. Mulla siis ko. pillerien kanssa alkoi tulla menkat viikon välein, joten päätettiin aloittaa jo nyt uuden lapsen tekeminen. Lopetin noin kuukausi sitten pillerit, mutta vuodot tulee silti n. viikon välein. Kuinka ihmeen kauan pitää odottaa, että tasaantuu..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu