Ateistit eivät ole saaneet mitään merkittävää aikaan tieteen ja urheilun saroilla. Kaikki tunnetut tieteen vallankumouksen pioneerit olivat kristittyjä uskovia.
Nikolaus Kopernikus, Galileo Galilei, Francis Bacon, Blaise Pascal, Robert William Boyle, René Descartes, Isaac Newton, Gottfried Leibniz, Michael Faraday, James Maxwell ja Louis Pasteur.
Nikolaus Kopernikus, Galileo Galilei, Francis Bacon, Blaise Pascal, Robert William Boyle, René Descartes, Isaac Newton, Gottfried Leibniz, Michael Faraday, James Maxwell ja Louis Pasteur.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eikös silloin teurastettu ellei ollut uskova , sanoivat olevansa uskovia , jotta saivat harjoittaa tiedettä
teistit ovat laumattomia!
Kun istuvat yksin netissä tai huonessaan hikeään nuukskien
Hyvä, ettet sentään Einsteiniä kehdannut laittaa. Ainoastaan tieteilijöitä niin kaukaa historiasta, että ateismista oli Euroopassakin voimassa kuolemantuomio.
Ateistien koruista tulee piakkoin loppu!
Uskovaiset eivät ole saaneet aikaan edes Raamattua.
Satusetien piti kirjoittaa sekin heidän puolestaan.
Ennen olivat kaikki uskovia, oli pakko kuulua kirkkoon. Suomessakin uskon pakko loppui vasta 1923.
"Ateistit ovat saamattomia"
Taas tuota uskovaisten levittämää väärää todistusta.
En ole saamaton. Sain just.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞