"Media: Putin keskusteli Navalnyin vanginvaihdosta tunteja ennen tämän kuolemaa"
Navalnyi oli oppositiolle arvokkaampi kuolleena.
Navalnyi oli oppositiolle arvokkaampi kuolleena.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Milloin Länsi esittää todisteet, että Navalny murhattiin? Toistaiseksi on vain esitetty ennalta-arvattavissa olevia oletuksia. Näinkö meillä toimitaan, oletusten perusteella? Sähkökaapelinkin oletettiin automaagisesti olevan "Venäjän sabotaasia", vaikka mitään todisteita siitä ei ollut. Sitten löytyikin todisteet; kaapelin sisällä tapahtunut oikosulku. Onko Lännellä myös oikosulkuja korvien välissä, mikä on aina "venäläisten syy"?
Valhe pn liian rakas jotta mitään todisteita edes haluttaisiin.
Valheilla ja provoilla pedataan himoittua sotaa.
Ihmisuhrit ovat vain trendi jolla pyritään vähentämään väestöä maan päältä.
Todennäköisesti Navalnyin kuolema oli törkeä kuolemantuottamus, mutta ei tahallinen teko. Monet henkilöt ovat vankeudessa Venäjällä kuolleet vankiloiden huonoihin olosuhteisiin ja lääkinnän puutteisiin. Putin on joka tapuksessa vastuussa.
Suomenkin ministerit ovat vastuussa tuotuaan suomeen tuhansia lasten raiskaajia.
Välittääkö kukaan?
Mutta venäjän samoja pahuuksia on kivempi vihata kuin oman maan raakoja saatanan palvojia.
Mutta ei se mitään KUMPIKIN tuhoutuu omaan pahuuteensa kun tulee viimeinen päivä ja KAIKKI maapallon metropolit sortuu.
Ilmestyskirja :
16:18 Ja tuli salamoita ja ääniä ja ukkosenjylinää; ja tuli suuri maanjäristys, niin ankara ja suuri maanjäristys, ettei sen vertaista ole ollut siitä asti, kuin ihmisiä on ollut maan päällä.
16:19 Ja se suuri kaupunki meni kolmeen osaan, ja kansojen kaupungit kukistuivat. Ja se suuri Babylon tuli muistetuksi Jumalan edessä, niin että hän antoi sille vihansa kiivauden viinimaljan.
16:20 Ja kaikki saaret pakenivat, eikä vuoria enää ollut.
16:21 Ja suuria rakeita, leiviskän painoisia (50kg), satoi taivaasta ihmisten päälle; ja ihmiset pilkkasivat Jumalaa raesateen vitsauksen tähden, sillä se vitsaus oli ylen suuri.
Johannes näki tulevaisuuden siksi tapahtumat kuvataan menneessä aikamuodossa.
CIA:lle Navalnyi oli hyödyllisempi kuolleena.
Öyhh... okei putinatsit. Noin varmaan teidän Sairaassa Z mehujen täyttämässä päässänne tapahtuikin. Onko bunkkeripappa kertonut, miksi hän vangitsi Navalnyin alunperinkään?
Pakokauhun takia.Kyllä.
Kyllähän putinilla tosiaan verikoiria piisaa.