Sanoit sen juuri kuten mediankin olisi pitänyt sanoa.
Marinin ministeriviisikko oli surkea ja huippukallis esitys, ja häpeäksi Suomelle.
Marinin ministeriviisikko oli surkea ja huippukallis esitys, ja häpeäksi Suomelle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Soini on hieno mies, sai Perussuomalaisten kannatuksen nousemaan suurten joukkoon, kiitos Timo siitä.
Missä Soini, siellä totuus.
Nauraa!
Harmi kun Soini jätti politiikan, sillä olisi ollut vielä paljon annettavaa Perussuomalaiselle puolueelle.
Soini ei jättänyt politiikkaa. Häntä ei valittu enää puolueen johtoon jolloin hän jätti perussuomalaiset ja perusti oman ryhmän eduskuntaan taisi olla nimeltään Sininen tulevaisuus.
Puoluekin taidettiin perustaa kun mentiin eduskuntavaaleihin. Homma loppui ja kaatui kun he eivät saaneet yhtään edustajaa vaaleissa eli Soinia ei valittu. Sen pituinen se.
No mutta siinähän kävikin sitten hyvin :D
Ystäviä ja vaikutusvaltaa ostettiin itselle kansan rahoilla.
Rahaa lingottiin eliitille surutta 💸💰💸.
Onkohan Soini sanonut näin, ei kuulosta häneltä. Itse pidin edellistä Marinin hallitusta osaavana ja tasapuolisena kun vertaa nykytilaan, yhtä kaaosta. Kokoomus teki ison virheen ottaessaan persut hallitukseen, ei mitään tasoa.
Lamalle ja kriiseille ei mitään voi, mutta ei tarvitse pahentaa tilannetta.
Marinin hallitus käytti yhteisiä varoja vastuuttomasti.