Katsoin tässä äsken Ruudun kautta. Suomen paras ja kiinnostavin reality-sarja, tai siis sen toka kausi starttasi eilen Nelosella. Eka kausi tuli TV5:lta.
On taas noita somesta tuttuja julkkispyrkyreitä, jotka haluavat ehkä vain pärstäänsä esiin, tosin voi siinä olla osittain myös ihan järkeviäkin motiiveja. Kokeilevat rajojaan.
Veikkaisin jo tiettyjä henkilöitä voittajajiksi, ja tiettyjä jotka eivät ikinä. Anni Vuohijoen alisuoriutuminen ekassa jaksossa oli itselleni suuri yllätys. Voimaa pitäisi kyllä olla. Kaikki ei ollut pään sisällä ehkä kohdillaan.
Jokohan Niko Saarinen on seuraavalla kaudella. Nyt se ei varmaan voinut, koska on siinä uudessa Amazing Race-tyyppisessä formaatissa, joka myös alkaa kohta. Kuvattiin kai samaan aikaan.
Älkää lietsoko Dannya osallstumaan Erikoisjoukkoihin. Se olisi eka jakso ja laaki ja vainaa. :)
Erikoisjoukot 2. kausi alkoi nelosella
19
2648
Vastaukset
- Anonyymi
Natsimeininki.
Ihmisille huuetaan päin naamaa nii että syliki lentää.- Anonyymi
No kuka leikkiin lähtee se leikin kestäköön. Niin se vaan joskus on ja homma toimii.
- Anonyymi
Haaskaa kun joka ohjelmaan haluu mustat miehet luulevat olevansa kovia mutta nössyköitä eivät pärjää kuin yhden päivän ovat sellaisa roskaruuan mässääjiä niin loppu tulos on nolla. Joka ohjelmassa kun on musta mies niin heti putoo. Luulevat itsestään liikoja tekevät itsensä naurun alaiseksi hehhh. Paskan hajuinen hiki lentää sitten tulee äitiä ikävä. Hehhh. Onko mustissa tulevaisuus. Roskaruuan mässääjät.
- Anonyymi
On se ihme kun naisesta tulee lesbo niin äänikin muuttuu oudoksi kuten anskulla. Ihan kammottava ääni. Siis tosi ruma ääni voi vaan kuvitella kun alkaa huutamaan mahtaa rääkyminen olla kovaa.
- Anonyymi
Milloin stubb osallistuu on kuin kuiva orava. Missään ei näe lihaa. Toivo sukari yhtä kuiva.
- Anonyymi00024
Olisivat ampuneet matiaksenkoiran sairasat pelotella kilpailijoita. Hullu matias. Miten naisia kohtelee sängyssä varmaan hullun kiilto silmissä
- Anonyymi00025
Ihansairas ohjelma naisena ajattelen miten omia naisia kohdellaan. Matias on ällö ällö ällö.
- Anonyymi
Koska nähdään Danny ohjelmassa..
- Anonyymi
Se Piki oli aivan huippu!
- Anonyymi
Surkeimmat lopettaa ensimmäisenä
- Anonyymi
Ongelma näissä suomalaisissa reality-ohjelmissa on se, että noihin otetaan mukaan pelkästään julkkiksia. Yksi ainoa voisi edes fyysisten ominaisuuksien perusteella mennä harkintaan, muut olisi jo oikeassa elämässä tippuneet.
- Anonyymi
Mustat miehet on rautaa vai miten se oli.
- Anonyymi
Erittäin häiritsevä taustamusiikki, puheista ei tahdo saada selvää!!
- Anonyymi
Eilinen jakso oli kova rääkki.
- Anonyymi
En ymmärrä miksi ei sitä näätää(10 )heitetty vittuun koko ohjelmasta heti....
Saatana raukka tarttuu vielä naiseen harjoituksessa että ite pääsis muka loistaan,,,eikä edes ensimmäinen kerta ,ainahan se yrtittää luistaa kaikissa tehtävissä!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Mustat lopettaa aina ensimmäisten joukossa.
- Anonyymi
Vertillä kuulemma liian pienet keuhkot. Mies on kuiteki voimalajeja kokeillu paljon menee kuupperissa tiedä totoa sehän ei kerro taas juurkaan mitään taakattomana juoksuna
- Anonyymi
Mustat miehet , suu jauhaa paskaa mutta lähtevät ensimmäisenä kotiin jokaisessa selviytymis ohjelmassa.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww701150EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 77813
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23625- 28604