K-kauppa pikkutytöt

Anonyymi-ap

Ärsyttää ne ihmisten vastaukset. Muka kysellään vointia. K-kaupoissa saat olla todella pitkään asiakkaana ja käydä lähes jokapäivä ennen kuin tulet edes jollain tapaa tutuksi. Kassa jonot ovat valtavat, kassoista saattaa vain yhdellä olla veikkauspiste. Välillä tuntuu, että jopa vakkariasiakkaat tuijottaa vihaisesti
mikäli vaan satut piipahtamaan heidän kaupassaan. Todellakin, K-kaupat ovat vain yhden kaupunginosan omia kauppoja, joissa käyvät vaan sen yhden kaupunginosan, jotka asukkaat ovat ennestään tuttuja toisilleen, Sekin musta mies on oikeasti saanut
todella kauan käydä siinä kaupassa, ennenkuin edes tervehtidään.Mikäli ne asiakkaat nyt ovat mitään oikeita asiakkaita, eiköhän he ole kaikki näyttelijöitä. Myyjät ovat tylyjä ja hymyttömiä. Sellaistakin on sattunut, että vakkari asiakkaalle ollaan kyllä kuin Naantalin aurinko, mutta hymy hyytyy heti, jos asiakas ei olekkaan vakkariasiakas.
Ja ei ole enää mitään oman kylän kauppoja! Kaikki ns.persoonalliset, K-kaupat ovat ajat sitten lopetettu, kun viereen on tullut jättisuuri persoonaton K-"syper"market. Kyläkauppojahan ei ole enää ollut vuosikymmeneen ja nekin, joita on sinnitelevät kannattavuuden partaalla.

2

296

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samojen pikkutyttöjen "isä" on myös siinä Sortterin mainoksessa.

    • Anonyymi

      Ykis kommentti poistettu, jollekkin meni näemmä tunteisiin.
      Ne mainoksen pikkutytöt ovat näytteliköitä ja asiakkaat
      käsikirjoitettune vastauksineen ovat myös näyttelijöitä.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      54
      1536
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      21
      1166
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      79
      720
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      698
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      539
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      520
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      54
      464
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      27
      456
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      433
    Aihe