Mistäs Purra meinaat kaivaa rahat

tuhansille paperialan ammattilaisille, jotka ilmoittautuvat työttömiksi kun paperitehtaat menevät kiinni?
12255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miten aivan kaikki paperitehtaat voisivat lopettaa ?

Äänestä

Sähköautoilijoille kunnon käyttömaksut, sieltä saa helposti massia.

Äänestä

...oikein hyvin voivat laittaa "kangen ovelle.." ulkomailta saadaan kuulemma "kuittipaperia" edullisemmalla rullahinnalla ... hieman vain on kapeampaa ja sormi menee läpi helposti mutta hintahan se on kuulemma joka ratkaisee .. digiuskovaiset ovat jo vuosikymmenet julistaneet paperittoman yhteiskunnan autuutta joskin tuon edellämainitun käyttötarkoituksen osalta hieman epäilen ettei Päätalon kirjoissa mainittu "ryykipuikko" taida aivan helposti tulla uudelleen muotiin ...

Äänestä

Jos paperitehdas juoksee ulos Suomesta,
ei ole ensimmäinen.

NE KARKAA ULOS EU alueelta.

Arvaa miksi?

Miksi ne voi hyvin itsenäisessä Suomessa mutta
pahoin EU alueella.

Äänestä

Purra säätää lain jonka mukaan työttömyys on aina oma vika ja kaikki työttömät ovat loisia joille ei makseta mitään korvauksia, vaan heidät määrätään pakkotöihin suljetuille leireille.

Äänestä
  • Miksi pakkotöihin ilman palkkaa?

    Eihän työtön rikollinen ole,toimeentulonsahan saa rakentaa miten haluaa ja mistä haluaa aivan vapaasti paitsi laittomasti muita ihmisiä tai eläimiä tuhoamalla esim.väkivallalla ja tappamalla ,huumekaupalla,huijaamalla,varastamalla tai muuten tuhoamalla jotain tai kopioimalla muiden merkkituotteita.

    Toimeentuloa saa harjoittaa yrittämällä,kauppaa tekemällä,työtä toiselle tekemällä,kasvattamalla jotain ja sitten myymällä,kuvataiteilla,näyttelemällä,maatansa ,vettänsä,mineraaleja,metalleja jos on myymällä tai miten vaan mistä voi rahaa saada ilman huijaamatta muita,bitcoineilla, youtubella, millä vaan.
    Eihän mistään noista rahan tekemismuodoista voi vankilaan ketään laittaa.
    Valtion vaan kuuluisi sillä alueella missä on pystyä tarjoamaan noita töitä jos mitään sosialiturvaa ei ole saatavana niille ihmisille ketkä on sen valtion jäseniä.
    Tämähän on määritelty jo YKn peruskirjassa kaikkien valtioiden ihnisoikeuksiksi jos valtio nyt on olemassa. Heitteille jättöhän omille kansalaisille on kielletty tai semmoinen valtio kuuluu lopettaa toimimattomana ja sulauttaa semmoiseen missä hommat toimii.

    Äänestä

Naftaliinista.

Nafta-liinista.

Siis naftaa aletaan verottamaan lisää.

Lisäksi naftan käyttöveroa nostetaan.

Äänestä

Tää on sitä vihreää siirtymää.

KOKOOMUS VEI BYSSELIIN
PÄÄSTÖKAUPPAIDEAN.

SUOMALAINEN KOKOOMUS.

Ne luuli vissiin tienaavansa sillä.

Äänestä

Stubb sanoi Suomen tarvitsevan 5000 miestä NATO johdon vaatimaan nopean toiminnan prikaatiin.
Paperiliitossa lienee hieman yli tuon määrän väkeä joten ei synny työttömyyttä kun paperimiehet menee sotilaiksi, veronmaksajien eläteiksi.

Äänestä

Luuletko Purran lukevan tätä palstaa?

Äänestä
  • Jauho-Riikka sniffaa, ei hän muuta tee.

    Äänestä

🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

🍑 K­­­u­­u­m­­­a­t­­ ­­­t­­­y­t­­ö­­t­­ ­­o­d­­o­­t­­­t­­a­­v­­­­­a­­­t­­ ­­­s­­­i­­­n­u­a­­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18312647

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

tuhansille paperialan ammattilaisille, jotka ilmoittautuvat työttömiksi kun paperitehtaat menevät kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu