Monissa perheissä seurataan tuleeko iskä illalla kotiin vai onko lipsahtanut alas kadulle.
Ensi viikko on Venäjällä jännittävää aikaa
Anonyymi-ap
15179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Puhdistukset alkavat heti äänestysten jälkeen.
Gulak kutsuu monia Kremlin jäseniä siperiaan..
Liikekannallepano alkaa välittömästi vaalien päättymisen jälkeen.
Palstan tiltutkin joutuu sotaan.
Putin on jo kirjoittanut voiton puheensa ja sen lopussa perustelee että osittainen liikekannallepano on välttämätöntä Venäjän turvallisuuden vuoksi.
Liikekannallepano ei koske moskovalaisia eikä pietarilaisia nuorukaisia, elleivät he ole uhkana kansalliselle turvallisuudelle.
Kyllä koskee kaikkia. Myös trollitehtaan trolleja.
Navalnyin hautajaisissa FSB:n valokuvaamat kukkien tuojat sekä kaikki jotka kieltäytyvät äänestämästä, tai äänestävät "väärin" pääsevät viettämään reipasta ulkoilmaelämää siperialaisella keskitysleirillä. Mikäli eivät sitä ennen kuole myrkkyyn tai putoa ikkunasta.
Elämä, rohkeus ei ole helppoa sotilasdiktatuurissa! Kaikki kunnia Venäjällä itse ajatteleville!
Kadulla makaa. Kiitos Putin!
Kun venäläisen mamman aviomies tai oma poika kuolee ukrainalaisessa ojassa, niin saavat vain tasan sitä mitä ovat tilanneet. Mitäs ovat palvoneet sitä Putinia ja tämän sotaretkeä ja ihailevat vain sotaa ja tappamista. Saattaa kapsahtaa se tappamisen ihailu omaan nilkkaan.
Elämisen halu on vahva. Siellä eletään sillai. Kyyryssä ja keskellä eikä avata suuta.
Me ei voida käsittää. Pelko, henkiinjääminen ovat ne keskeiset. Vaatimuksia ei ole.
Ei ne Putinia palvo. Eivät välitä. Yrittävät olla niin ettei valtio katso heihin. Se tietää kuolemaa.
Mutta joo, kun ovelle tulee vaalivirkailija äänestyskupogin ja konepistoolimiehen kanssa, on helppo äänestää.
Ei siellä sotahommista kieltäytyviä ammuta, mutta vankilaan voivat joutua. Mutta eipä siellä kukaan kieltäydy ja innokkaita vapaaehtoisia värväytyjiäkin on löytynyt satoja tuhansia. Innoissaan ovat lähdässä naapurivaltioon ryöstämään, raiskaamaan, kiduttamaan ja murhaamaan, koska rakastavat tehdä sellaista.
Vaimot antavat lähtijöille "ostoslistat" mukaan että mitä ryöstösaalista pitää sieltä lähettää kotiin - ainakin taulutv, tietokone, pesukone, mikroaaltouuni ja vessanpönttö pitää saada. Kehottavat myös raiskaamaan mahdollisimman paljon, koska se on kuulemma niille ukrainalaisille muka ihan oikein.
Haluatko hämmentää venäläisen perinpohjaisesti? Puhu venäläiselle sellaisista käsitteistä kuten moraali ja ihmisoikeudet. Venäläinen ei tajua mitään mistä sinä puhut, koska ne ovat venäläiselle täysin tuntemattomia käsitteitä.
VENÄJÄLLÄ ONLKAVAT VÄEN KARSINNAT
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18313084
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞