Tämä hetki tänään on muutoksen aika.
Lopetan tupakan, lopetan huonon elämäntyylini josta en uskonut olevan haittaa itselleni mutta pelkäsin tekeväni työn liian tärkeäksi kyllä. Se työ on loppunut nyt, tupakointi, ja myös minulle määrätyt psykoosilääkkeet pitää unohtaa koska minulla on ollut eilen kovat ongelmat taas, tulin sekavaksi, pahoinvoin mieleltäni psyykkisesti kovaa ja hengitys oli melkein mahdotonta, ketäpä ei pelottaisi ottaa satasta tai kuutta sataa iltaisin ketipinoria sehän voi munkin kokemusten mukaan muuttaa ihmistä.
En enää pysty käyttämään noita paskoja psykoosilääkkeitä.
Ihmisen oma elämä ei kuulu tarinaksi kuinka kovin teet töitä ja hän vain on sairas
En tajua mitä hoitoa ne psykoosi hoidot ovat kun siellä olosta maksetaan ja siellä ei mitään hoitaja tee kuin puhuu työkaverinsa kanssa.
Potilas on vain määrätty
psykoosilääkityksellä ja miksi muuta ei ole hoidossa kuin psykoosilääke?
Ei ole edes apukeinoja siihen jos ihminen on sekava, ja miksi täällä tarkkaillaan mitä yksittäinen ihminen tekee kun kaikki sekoilevat ja ongelmia mulla oli tarpeeksi kun en saanut psykoosin etukäteen tunnistin ja pyysin apua. Eivät auttaneet. Vuoden päästä kaikki meni niin paskaksi. Mulle on tullut hirveä tunne kun en saa sitä mitä tarvitsen.
Tuntuu tälle,
Anonyymi-ap
1
159
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä sinä sitten tarvitset ? Kerrotko tarkemmin.
Jos psykoosien takia on saanut lääkityksen, sitä ei kannata kertaheitolla jättää pois, psykoosi hyvin todennäköisesti tulee uudestaan. Ei toki kaikille.
Juttele lääkärin kanssa lääkityksestä, jos se ei tunnu hyvältä. Kerrot lääkärille, miltä mikäkin tuntuu, ne kun ei osaa lukea ajatuksia, niin eivät tiedä, jos ei kerro.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064632Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491504
- 361403
- 381226
- 141132
- 1591026
- 271018
- 6944