Suomi on mennyttä - muutan Norjaan

Suomen talous on muutamassa vuodessa mennyt sellaiseen syöksykierteeseen että kyllä tässä pitää katella Norjasta tai Tanskasta uutta paikkaa itselle.
Surullista mutta totta.
Nokian vuodet on ohitse.
4137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toisilla on rahaa, esim sote pomoilla

Äänestä

Tässä on tahallisuutta nyt mukana ja Suomea ajetaan alas tietoisesti. Mikä sitten lieneekään lopullinen päämäärä? Maailmanloppuun valmistautuminen, Venäjään liittyminen...

Äänestä

Tiedoksi kommunisteille!!!

Periksi ei anneta! Persuomalaiset seisovat Kokoomuksen riveissä ja tarvittaessa tulemme pysäyttämään uuden punakapinan KAIKIN KÄYTETTÄVISSÄ OLEVIN KEINOIN!!!

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-47.png

Totuus ja oikeus voittaa lopussa! TE ETTE!!!

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-48.png

Te olette SELVÄ UHKA Suomen sisäiselle turvallisuudelle! Hallituksen on nyt vihdoin viimein aika säätää poikkeuslaki tähän maahan JA PIAN!!!

https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-50.png

Äänestä

Just joo. Odottavat suorastaan sinua siellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen talous on muutamassa vuodessa mennyt sellaiseen syöksykierteeseen että kyllä tässä pitää katella Norjasta tai Tanskasta uutta paikkaa itselle.
Surullista mutta totta.
Nokian vuodet on ohitse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu