POLIITTISET LAKOT

Pitkittävät taantumaa,ja lisäävät sopeutumistoimia kertoo YLEN uutiset.
10257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hallituksen leikkaukset vievät Suomen taantumaan.

Äänestä

Ei leikkaukset taantumaan vie,vaan lakot,kuten ylen uutiset äsken kertoi.

Äänestä

Ehkä lakkokenraalit nyt uskovat,kun ITSE yle asiasta kertoo. Poliittiset lakot ovat tämän maan tuho.

Äänestä
  • Ainoastaan poliittiset? Muut lakot nostavat Suomen kukoistukseen?

    Äänestä

  • Lakkokenraalit saavat muhevat rahat palkkojensa lisäksi kun ovat nyt joutuneen kokouksissa istumaan. Kokouspalkkiot valtaisat palkan lisäksi!

    AI NIIN! Mutta saahan tosiaan lakkovahti värjötellessään portinpielessä ilmaisen liivin päälleen!! WAUUZZZ!

    Äänestä

Suurimmat kärsijät ovat juuri vihervasemmistoa äänestäneet. Tukien varassa elelevät äänestävät tutkitusti vihervasemmistolaisia. Asetelma on kääntynyt päälaelleen. Lakkoilu vaan jatkuu, vaikka AY- pomot hyvin tietävät, ettei hallitus päätöksiään peru,niin tehdään vaan enemmän tuhoa tuen saajille.

Äänestä

Ei pamput välitä pätkääkään tuesaajien leikkauksista,vaan todellinen motiivi on,että huomataan kuinka tarpeettomia liitot tänä päivänä on. Samalla voi mennä työpaikka alta. Jäsenmäärät laskevat hurjaa tahtia,eikä teollisuusliitto ole saanut uusia jäseniä,vaikka televisiota myöten mainostavat. Nuoret ei liity ja vanhat jää eläkkeelle.

Äänestä

SAK suunnittelee jo lakkojen jatkamista. Täystuhot SAK,JA SDP vievät meiltä duunareilta loputkin työpaikat. Äänestäjänä ei enää ikinä demareita,jota olen mielenhäiriössä mennyt äänestämään,ei asioita lakkoilemalla hoideta.

Äänestä

Lahtarien tarkoitus murtaa työväenrintama Juuri kun 1918 nyt se saattaa jollakin lailla onnistuakin kun nuoriso ei erota vasemmistoa oikeistosta

Äänestä
  • Älä höpötä! Ikinä ei ole työläisillä olleet näin hyvin asiat. Itse voisin ottaa sellunkeittäjän tai ahtaajan paikan vaikka heti. Ette edes tiedä mitä köyhyys on, senkin katkerat kommunistit. Vihervasemmistolaisia luusereita vi...taa, kun KOK ja PS on hallituksessa ja vielä kansan valitsemana.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitkittävät taantumaa,ja lisäävät sopeutumistoimia kertoo YLEN uutiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu