Venäjän Presidentti

Joko Suomi on onnitellut ,Venäjällä jatkavaa Presidenttiä?
83% äänistä. Pulinat Pois!
26282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

On on - onnitteluhan lähetettiin jo ekana vaalipäivänä!

Äänestä
  • Onnitteluthan lähetettiin jo ennen kuin vaalit oli käynnistyneet. Hahaha.

    Äänestä

  • Minä onnittelin jo etukäteen.

    Äänestä

Eiköhän vihervasemmisto ole onnitellut!

Äänestä
  • Odottavat Putlerin kanssa uuden Neuvostoliiton paluuta, kun Putler ihannoi niin lapsuutensa Neukkulaa!

    Äänestä

Stalin tapatti neljä miljoonaa ukrainalaista nälkään 1930-luvulla, viikon kirja muistuttaa – ja juuri Stalinin Neuvostoliittoa Putin ihailee
Neuvostojohto oli päättänyt murskata kaikki ukrainalaisten kansalliset pyrkimykset.

Äänestä
  • Stalin marxilaisten ja kommareiden sekä sossujen ihanne!

    Äänestä

  • Ukrainalaiset tappoivat kaikki maan juutalaiset 43 babi jarissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ukrainalaiset tappoivat kaikki maan juutalaiset 43 babi jarissa.

    Höpsistä taas tiltu.

    Tuossatapettiin jotain reilu 170.000 juutalaista ja murhaajina saksalaiset natsit. Joukossa oli myös joitain natsimielisiä ukrainalaisiakin. Kyllähän natsimielisiä oli lähes kaikkialla muuallakin kuin vain natsi-Saksassa. Olihan Stalinkin Hitlerin liittolainen ja yhdessä käynnistivät toisen maailmansodankin.

    Stalinin murhaamien ihmisten määrä on jotain vajaa 30 miljoonaa. Hitlerkin oli kovasti pikkutekijä Staliniin verrattuna ihmisten murhaajana.
    Kovasti näyttää Putinilla olevan kiihkeä halu päästä historiankirjoihin Stalinin ja Hitlerin vertaiseksi diktaattoriksi…. Matkaa on vielä, mutta matkalla on jo hyvässä vauhdissa…

    Äänestä

78% ääniä.

Äänestä

Hyvä puuttini onnea.

Äänestä

Suomessa vasemmistossa on ollut Kremlin ystäviä sekä pieni joukko VKK-puolueen jäseniä . Vihreissä on myös äärivasemmistolaisia . Eikähän se tämä porukka ole joka Putinia onnittelee .

Äänestä

Suomalaiset ehkä kuvittelevat oikeudekseen valita Venäjälle presidentin, mutta eihän se onnistu vaikka saisivat äänestää näissä vaaleissa niin vaikutus olisi 1% luokkaa lopputuloksissa.

Äänestä

Eikö maassamme ole työikäisiä lakihenkilöitä joilta ei päreet pala televisiossa? Tuo vanha käpy on aivan surkea, varmaan vihreä.

Äänestä

Aloittaja tietää aivan hyvin, että onnitteluja ei ole annettu, eikä anneta. Syykin on selvä, sitä on turha vatuloida.

Äänestä
  • Sori! Suomesta annettiin ääniä 87% Putiinille .Aivan samoin EU:N valtioista.
    Sota jatkuu. Anetaan Sipilan vain "vatuloida" uraanillaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Sori! Suomesta annettiin ääniä 87% Putiinille .Aivan samoin EU:N valtioista.
    Sota jatkuu. Anetaan Sipilan vain "vatuloida" uraanillaan.

    Niin, noin väittää Venäjän diktatuurihallinto. Sinun lisäksesi on melkoisen vähän niitä, jotka eivät ymmärrä eikä osaa yhtään ajatella kriittisesti diktatuurihallinnon julistuksia.,

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Sori! Suomesta annettiin ääniä 87% Putiinille .Aivan samoin EU:N valtioista.
    Sota jatkuu. Anetaan Sipilan vain "vatuloida" uraanillaan.

    Tässä kyllä kysyttiin, onko Suomi onnitellut Puttea, ja vastaus oli selvä EI.
    Se miten Suomessa asuvat venäläiset ovat antaneet äänensä, ei ole tässä keskustelussa aiheena.

    Äänestä

Venäjän kansa osasi äänestää oikein niin sikäläisen ay-liikkeen ei tarvitse mennä lakkoon.
Eikä espanjalaisten tarvitse puuttua asiaan.
Meni oikeaoppisesti sosialistisen demokratian ja kansainvälisten oikeuksien mukaisesti!
Onnittelut siitä!

Äänestä

Onniteli Suomi! Lahjoitti Ukrainalle jälleen 30miljonaa,saavat järjestää
ilotulituksen vaalien voittajalle.

Äänestä

Kuka hullu tota killeriä onnittelee ?

Äänestä
  • Suomalaiset veronmaksajat jälleen 30 mijoonalla.!

    Äänestä

Demarit, kepu, kommarit, vihreät, nämä piiloputinilaiset ovat toki onnitelleet Putini-ystäväänsä presidentiksi valitsemisen johdosta!

Putin on myös ystävällisesti lähettänyt osanottonsa kukkasten kera Tarja Halosen sosialistiselle konkurssipesälle Tarjan valtavan vetelän paskavaivan takia.

Äänestä

Lakkoilijat Siperiaan ja Putini näyttää niille, miten uraania louhitaan.
Miten kävi veturimiehille aikoinaan, kun Kekkonen jyrähti?
Aamulla olivat työpaikoillaan, niin kuin ennenkin.

Äänestä

Demarien varapuheenjohtaja Nasima on syntynyt Kabulissa ja toivottaa Venäjän 1 milj. afgaanipakolaista tervetulleeksi Suomeen . Mitäpä muutakaan se rajalain vastustaminen tarkoittaa .

Äänestä

Diktaattoreita ei pruukata onnitella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joko Suomi on onnitellut ,Venäjällä jatkavaa Presidenttiä?
83% äänistä. Pulinat Pois!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu