Diktaattorille paljon onnea !!!
Pidätysmääräys on voimassa yhä 150 maassa 👍👍👍
Pidätysmääräys on voimassa yhä 150 maassa 👍👍👍
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Korkkari tätit ei siellä keikaroi!😃
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Analyysi: Puolet Putinin äänistä oli väärennettyjä
Tiltu tumputtaa uudelle kaudelle,kunnes kääpiö on pidätetty
Kääpiö ei enää koskaan voi astua jalallaankaan 150 maahan maailmassa,
3X Uraaaaaaa sille🤣🤣🤣🤣
Ei enää koskaan....
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d4ca3686-5e8c-4cf8-a1cd-dd1747223af2
Venäjän kommunistista puoluetta duumassa edustava Marija Prusakova ei purematta niele viikonloppuna käytyjen näytösluonteisten presidentinvaalien tulosta.
Prusakova ei Putinin äänimäärään usko.
Prusakova ei mainitse suoraan Putinia, mutta sanoo, että Venäjän viranomaisilla on käytössä kaikki välineet ”legitimoidakseen poliittisen hegemoniansa”.
Hänen mukaansa vaalilainsäädännön lisäksi hallintoa auttoivat etenkin kolmipäiväiseksi venytetty äänestysaika ja sähköinen äänestäminen.
ISÄ AURINKOISEN PARATIISI
https://www.verkkouutiset.fi/a/venajan-uraanikaivokset-tulvineet-asutusalueille-ei-ihme-etta-haluaa-maata-ukrainalta/
Ei mikään ihme, että Putin haluaa maata Ukrainalta. On onnistunut hallintokaudellaan muuttamaan suuren osan Venäjästä asumiskelvottomaksi.
Dobrovolnoyen kaivoksilla Kurganin alueella Venäjällä sijaitsevat vanhat uraanikaivot ovat tulvineet.
Julkaisun mukaan on mahdollista, että tulvineista kaivoista peräisin oleva radioaktiivinen vesi on päässyt Tobol-jokeen, millä voi olla vakavia seurauksia ekosysteemille sekä joen varrella sija