Vaihteistosta kuuluu rahiseva ääni vedätettäessä varsinkin ykkösellä ja kakkosella. Muuten vaihteiden toiminnassa ei ole sanomista ja kun vauhtia on enemmän ,niin ääntä ei kuulu. Öljyä laatikossa kyllä on...Onko laatikon päivät lähenemässä loppuaan??
Hajoaako loota?
2
705
Vastaukset
Olisiko joku laakeri tulossa ikänsä päähän?
Minulla oli samaa muinoin Escortin laatikossa ja se parani yhden kuulalaakerin vaihdolla.- jarde
Itselläni oli boxerissa vitosen rattaiden
synkronointihampaista muutama katkennut.
Siellä ne irrallaan pyöriessään piti rahinaa ja kolinaa joka kuului varsinkin pienillä vaihteilla.
Kerättiin palat pois ja vähän huuhdeltiin,niin rahinat loppui.nyt on vuoden mennyt ilman ongelmia,eikä vitosen synkronoinnissa huomaa mitään eroa vaikka sieltä muutama hammas puuttuukin.
Niin laatikkoahan ei tarvitse irroittaa että näkee ne vitosen pyörät.
Jos vitosen rattaat joutuu uusimaan niin ne maksaa muistaakseni 550 euroo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024404Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583142Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881737Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181316Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121314Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231117Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101101- 491075
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2471073- 49976