Miksi demareiden kannatus ei nouse?

Vaikka heillä kaikki kuviteltavissa olevat edut. Edellisen hallituskauden rallattelivat jakaen helikopteri rahaa ympäri maailman. Nyt vaikeiden aikojen koittaessa pötkivät kiireesti pakoon. Mitään ikäviä päätöksiä ei ole tarvinnut tehdä. Lisäksi ovat onnistuneet masinoimaan lakkoja hallitusta vastaan.
Kannatus ei silti vain nouse??
15308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Yleensähän hallituksen kannatus laskee, kun oppositiosta on niin helppo huudella. Nyt niin ei ole käynyt...

Äänestä

Eikö Antin Toivotaan! Toivotaan! nimiseen talousohjelmaan oikein uskota.

Äänestä
  • Perutaan kaikki uudistukset, pannaan kädet ristiin, pää pensaaseen ja toivotaan että asiat korjaantuu.
    Terv Antti

    Äänestä

Kokoomus vie aina hallituskumppanionsa tuhoon, Sipilän hallituksessa waterloon koki keskusta ja tulevissa vaaleissa perussuomalaiset.

Demarit ja keskusta kiittää ja kuittaa, siellä kannatus tulee jatkossa lisääntymään ja persut menee jatkossa oppositioon.

Äänestä
  • Sen kun näkis. Elä toivossa IRENE- IDÄNVALO.

    Äänestä

mahdoton kai se nousta, lista lindmanni, tappaja kiduttaja rattijuoppo murtomies puoluesihteeri, jauho kusettajia jne. .. jne...

Äänestä

Täysin kyvytön johto.

Äänestä

Tytti on ollut liian usein television keskusteluissa.

Äänestä
  • Suomalaisten etu viimeksi! Sitä on saatu kuulla.

    Äänestä

Puhutaan paskaa Demareista!

Ei mainita sanallakaan kokoomuksen ja persujen pudotusta...

Joku saattaa vielä huomata sen vahingossa.

Äänestä

Demareille voi syystä muistuttaa, että kaikkia voi kusettaa, mutta kaikkia ei voi kusettaa aina.
Netti on demarin toiseksi pahin vihollinen, pahin on Sanna.
Sannan tekoset eivät unohdu koskaan.

Äänestä

Kuka sivistynyt, tunteva ihminen kannattaisi puoluetta, joka sadistisen kissojen, siis monikossa kissojen, kiduttajan kehtaa riveihinsä ottaa?

Äänestä
  • Demarinaiset kehtasi vielä palkita kiduttamisen Risto Reipas palkinnolla.

    Äänestä

Ihmiset ovat huomanneet, että demareista on tullut populistinen puolue, joka ei enään ole sellainen valtiojohtopuolue, joka pistäisi maan asiat kuntoon, vaan kosiskelee äänestäjiä helpoilla ratkaisuilla, kuten jakamalla rahaa, ja puolustamalla vanhakantaista ay-politiikkaa.
Oppositiolla olisi nyt mahdollisuus nostaa kannatustaan, mutta ihmiset vierastavat lakkoilua, joka tuhoaa maan taloutta.

Äänestä

Vakava asia tuo demareiden karkureissu, mutta kyllä se silti vieläkin naurattaa kuinka Sannan kintut vilkkui kun pötki tekojaan pakoon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaikka heillä kaikki kuviteltavissa olevat edut. Edellisen hallituskauden rallattelivat jakaen helikopteri rahaa ympäri maailman. Nyt vaikeiden aikojen koittaessa pötkivät kiireesti pakoon. Mitään ikäviä päätöksiä ei ole tarvinnut tehdä. Lisäksi ovat onnistuneet masinoimaan lakkoja hallitusta vastaan.
Kannatus ei silti vain nouse??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu