Venäjällä ei ole mitään

aikomusta hävitä sotaa, siksi se on valmis mihin tahansa, mihin tahansa ja se kouluttaa sitä varten uutta z sukupolvea. Putin ilmoittikin jo että Venäjä on valmis teknisesti ydinsotaan. Muutaman vuoden sisällä varmaan muutenkin.
Jos länsi ei vetäydy ukrainasta tai uhkaa Venäjä olemassaoloa, niin täällä täytyy ymmärtää että pitää ola valmiina lastensa ja lastenlastensa kuolemaan ja tietysti myös itsensä, se lohdutuksena sanottakoon.

Mutta sitä saa mitä tilaa, joten kannattaa ehkä hetki miettiä, tai sitten ei, miten vaan.
3. maailmansota lähestyy.
17258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Suomessahan menee niin hyvin että voi pitää naapurinkin asiat kurissa, ainakin illuusiona.

Äänestä

No miten kävi Hitler Junged sotilaille voittiko ne ?

Äänestä
  • ei voittaneet, mutta Venäjä voittaa aina, voitti silloinkin, mieti sitä. Nyt on eri tilanne, Putin on todennut että aseet on tehty käytettäviksi ja tarkoitti myös ydinaseita.
    Venäjä ei voi hävitä, se ei ole edes mahdollista.

    Äänestä

Putinista on tulossa kim jong un. Putin young un.

Äänestä

Kohta nähdään onko Venäjällä pokkaa käyttää ydinaseita....

Äänestä
  • USA SE ALOITTAA JOS VAIKKA JOLLAIN KUSETUKSELLA.
    USA se on jo murhannut ihmisiä ydinaseilla - et tainnut tietää lapsihyvä.

    Äänestä

Jeesus Kristus vapauttaa omansa Taivaan kotiin. Raamatussa eli Jumala sanassaan vakuuttaa, että Hän ei ole määrännyt meitä (omiaan) vihan aikaan, vaan saamaan Pelastuksen Jeesuksen Kristuksen kautta.

Jumalan viha kohtaa tätä maailmaa ihmisten syntien tähden. Jumala antaa ydinsodalla tuhoutua kaiken näkyvän tällä planeetalla. Vain he jotka ottavat elämänsä aikana Jeesuksen Armon vastaan, eli tunnustavat ja pyytävät syntinsä (väärät tekonsa) Jeesukselta anteeksi. He säästyvät ydinsodalta. Pääsevät Taivaan valtakuntaan, koska uskoivat Evankeliumin, sovituksen sanan - "Usko Herraan Jeesukseen, niin sinä pelastut, niin myös sinun perhekuntasi" Roomalaiskirje 16:31

Ajanlasku alkoi Jeesuksen syntymästä, eli 2024 vuotta sitten, että niin merkittävästä Herrasta on kyse.

Mutta nykyiset taivaat ja maa ovat samalla sanalla TALLETETUT TULELLE, säästetyt jumalattomien ihmisten tuomion ja kadotuksen päivään. Pietarin toinen kirje 3:7

Lukekaa Raamattua/Jumalan Sanaa. Siellä mm Uudessa Testamentissa kerrotaan maailman loppua. Kaikille on annettu mahdollisuus pelastua ydinsodalta, mutta vain ottamalla Vapahtaja Jeesus Kristus vastaan, omien syntiensä sovittajana.

Äänestä

Aloittajahyvä, Venäjähän on jo voittanut interventionsa - natsit vain haluavat jatkaa ja 2 kertaa kusettaneet repimällä sopimukset ja sillä voittivat aikaa lisätä Naton tavaraa maahan...näitähän löytyi paljon pari viikkoa sittenkin suurvarastosta joka vallattiin.

Äänestä

Häviäisi ilman muuta Natoa vastaan. Ainut mikä pitelee on se ydinase jolla se hullu uhkailee. Ydinase on se vahva, ei Venäjä.

Äänestä

Pakotesodan Venäjä ainakin voitti jo ihan 6-0. Venäjän vastaiset pakotteethan toimivat käytännössä pelkkinä suojatulleina, jotka auttoivat maan teollisuuden tolpilleen ja kovaan nousuun. En kyllä ymmärrä missä aivosumussa tai huumehoureissa länsimaiset päättäjät noita päätöksiään tekivät. Onhan hallituksilla talousasiantuntijoitakin käytettävissään, mutta ehkä heitä ei kuunneltu. Merkillistä politiikkaa.

Äänestä

Ydinsota on yhtä vääjäämätön kuin talvi.

Äänestä

No, antaa tulla sitten, Putte paskahousu. Katsotaan miten käy.

Äänestä

Aika surkuhupaisaa jo nuo lännen aseavun lupaukset !? 10 000 tykistöammusta?? Toimitus tämän vuoden aikana??? Venäjä ampuu tykistöllä päivässä tuon määrän.....


"Saksa ilmoitti tiistaina uudesta, noin 500 miljoonan euron arvoisesta apupaketista Ukrainaan, kertoo uutistoimisto Reuters. Saksan puolustusministeri Boris Pistorius kertoi uudesta apupaketista Saksassa Ramsteinin lentotukikohdassa, jossa järjestettiin tiistaina Ukrainan materiaalitukea koordinoivan ryhmän kokous. Pistorius sanoi Saksan lähettävän myös noin 10 000 tykistöammusta Ukrainaan. Ammusten toimitus alkaa tämän vuoden aikana."

Äänestä
  • Ukrainalle tulisi antaa jenkkien ydinaseita vähintään 100 kappaletta, mahdollisimman lähelle puskurivyöhykettä laukaisuvalmiina. Lisäksi jokainen NATO-maa, Suomi, Viro, Latvia, Liettua, Puola tulisi välittömästi täyttää ydinaseilla niin, että jos Venäjä painaa nappia, niin vastaus tulee salamannopeasti. Lisäksi tulee laukaista kiertoradalle ydinaseita, jotka tippuvat Venäjän niskaan muutamassa minuutissa. Toisin sanoen, koko Venäjä tulee piirittää maksimaalisella ydinasekilvellä niin lännessä, idässä kuin avaruudessa.

    Äänestä

Putin 152 cm on suurmies. hih hih

Äänestä

Venäjälle on niin tyypillistä suuret puheet ja vähemmän suuret teot. Muistelen aikoja, kun Teemu Selänteestä tuli kiekkotähti, Venäjällä totesivat siihen, että heillä syntyy Selänteen tasoisia pelimiehiä 10 x vuodessa.

Minusta tämä on niin tyypillistä heillä, että ylimielisyyttään olettavat itsestään parempaa ja samalla aliarvioivat muita, jolloin lopputulos ei voi olla muuta kuin katastrofi heidän kokemalle isänmaan tunnolle.

Eipä ole kovin montaa Venäläistä Selänteen edellä kautta aikain NHL:n pisterörssissä, jos heidän puheitaan olisi uskominen olisi heitä satoja jo tällä hetkellä Teemun edellä, aika harhassa elävät, sen tämäkin todistaa.

Äänestä

Poseidon torpedo riittää häivyttämään New Yorkin veden alle, Satan2 mirv riittää häivyttämään Ison Britannian tulipelloksi...

Vain Venäjällä osataan tuhon maksimoinnin instrumenttien perfektointi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

aikomusta hävitä sotaa, siksi se on valmis mihin tahansa, mihin tahansa ja se kouluttaa sitä varten uutta z sukupolvea. Putin ilmoittikin jo että Venäjä on valmis teknisesti ydinsotaan. Muutaman vuoden sisällä varmaan muutenkin.
Jos länsi ei vetäydy ukrainasta tai uhkaa Venäjä olemassaoloa, niin täällä täytyy ymmärtää että pitää ola valmiina lastensa ja lastenlastensa kuolemaan ja tietysti myös itsensä, se lohdutuksena sanottakoon.

Mutta sitä saa mitä tilaa, joten kannattaa ehkä hetki miettiä, tai sitten ei, miten vaan.
3. maailmansota lähestyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu