Putin saattaa olla jopa aidosti ylpeä parodiavoitostaan

Venäjän parodiavaalit voittanut Putin saattaa jopa oikeasti tuntea ylpeyttä nolosta "voitostaan", sillä hän elää ilmeisesti varsin eristyksissä bunkkerissaan, kaiken maailman jees-henkilöiden ympäröimänä. Tuollaisissa olosuhteissa kun vuosi toisensa jälkeen elää, saattaa todellisuuskuva olla hämärtynyt.
12208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Normaali ihminen ymmärtäis jo hävetä.

Äänestä
  • Kremlissä ei normaaleja ole.

    Äänestä

  • Joo, onhan se melkoista russofobiaa muutamalla täällä, ei paljon päätä käytetä vaan kaikki on imetty roskalehtien palstoilta ja toistavat kuin kerityt lampaat - säälittää nämä ja oisko kuten joku mainitsi, että käsivetopiikit on tuhonneet aivot, retkahtivat tuohonkin kusetukseen ja menevät helposti sitten jopa vihan kiihotukseen.
    Meidän pitäis puhua rakkaudesta ja rauhasta eikä lietsoa vihaa ja kälkättää täälläkin sitä vihaa ulos haukkumalla ja räkyttämällä muita maita ja ihmisiä, välillä suomalaisiakin...kunhan räksyttää...
    Lyhyet kommentit haukkuen on tosi vakavaa sairautta osoittavaa. Eivät itse huomaa sairauttaan, sehän se monesti onkin säälittävää.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Joo, onhan se melkoista russofobiaa muutamalla täällä, ei paljon päätä käytetä vaan kaikki on imetty roskalehtien palstoilta ja toistavat kuin kerityt lampaat - säälittää nämä ja oisko kuten joku mainitsi, että käsivetopiikit on tuhonneet aivot, retkahtivat tuohonkin kusetukseen ja menevät helposti sitten jopa vihan kiihotukseen.
    Meidän pitäis puhua rakkaudesta ja rauhasta eikä lietsoa vihaa ja kälkättää täälläkin sitä vihaa ulos haukkumalla ja räkyttämällä muita maita ja ihmisiä, välillä suomalaisiakin...kunhan räksyttää...
    Lyhyet kommentit haukkuen on tosi vakavaa sairautta osoittavaa. Eivät itse huomaa sairauttaan, sehän se monesti onkin säälittävää.

    "Meidän pitäis puhua rakkaudesta ja rauhasta "

    Toivottavasti ei samaa rauhan ja rakkauden kieltä ruveta puhumaan kuin putler ja johtamansa kehitysmaa.

    Äänestä

  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🍒 ­N­y­m­­­f­­o­­m­­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kukaan ei uskalla kertoa pikku bunkkerihiirelle mitään ikävää, joten varmasti putlerin käsitys todellisuudesta on vääristynyt.

Äänestä
  • Se on hengenlähtö lähellä jos Putinille kertoo totuuden. Voi tipahtaa ikkunasta, jäädä auton alle tai kuolla lento onnettomuudessa. Paras vain myötäillä samalla tavalla kuin Purra myötäilee Orpoa. Muutoin voi noita lentää hallituksesta.

    Äänestä

Kyse ei olekaan normaalista hyvin käyttäytyvästä normikansalaisesta vaan ihan tavallisesta rikollisesta

Äänestä

Putin ei ole ainoa venäläinen joka elää kierossa todellisuudessa, ja harhoissa, yli 100 miljoonaa venäläistä on aivan yhtä sekaisin kuin Putin, siksi siellä on Kremlin vastaisissa protesteissakin vain muutama tuhat.

Äänestä

Putin on aidosti maailman arvostetuin päämies ja todella mallikas joka mielessä.

Erityiskiitoksen hän ansaitsee mennessään lopettamaan 2014 alkaneen USAn rahoittaman sodan.

Kuten tuosta jo lähelle 90 prosenttia näkee, että kansa rakastaa häntä ja hän kansaa ja muitakin maita auttaessaan eikä kuten USA hyökätessään muitten mantereille.

Äänestä
  • Kuten lainaamani viesti osoittaa, on niitä harhoissa eläjiä muitakin.

    Äänestä

Putler saattaa tosiaan elää harhassa, että hän ihan oikeasti olisi 87% kokoisen kansanosan suosikki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän parodiavaalit voittanut Putin saattaa jopa oikeasti tuntea ylpeyttä nolosta "voitostaan", sillä hän elää ilmeisesti varsin eristyksissä bunkkerissaan, kaiken maailman jees-henkilöiden ympäröimänä. Tuollaisissa olosuhteissa kun vuosi toisensa jälkeen elää, saattaa todellisuuskuva olla hämärtynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu