Jimmy Hoffa uhkailee työntekijää!

Aggressiivinen ay-väki uhkailee ja hyökkää heikommassa asemassa olevien työntekijöiden kimppuun.

https://yle.fi/a/74-20079940
16192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ja vain siksi, että ay-kapo noussut aamulla väärällä jalalla sängystä ylös.
Ei mitään palkkoihin, työolosuhteisiin tms liittyvää ongelmaa.

Äänestä
  • ay-miehet ovat rikkaita

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    ay-miehet ovat rikkaita

    Ja useimmat ay-pomot ovat joko lihavia tai tosilihavia.

    Äänestä

Ay- demarien Erikoisoperaatio etenee kuin Titanic kohti jäävuorta.

Äänestä
  • Hybridioperaatio etenee kuin juna raiteillaan.

    Äänestä

  • Ay mafia pitää häätää pois

    Äänestä

Nimitteleminen rotiksi, elukoiksi, konniksi ja mädiksi omenoiksi on AY-liikkeen mukaan hyväksyttävää. Se on juuri heidän "arvojensa" mukaista. Opittua todellisesta henkisestä kotimaasta, venäjältä.

Äänestä
  • Voiko nämä ay- paholaiset todella tehdä ihan mitä tahansa. Vähintäänkin kunnianloukkaus juttu tuosta pitää nostaa.

    Äänestä

Kohta viedään pääluottamusmies portille annetaan vähän vauhtia jos ei osaa kävellä itse

Äänestä
  • no niin varmaan joo, hytönen sieltä heitetään niskaperseotteella ja pitkälle. Se on nääs niin että jos asia tiukille menee, niin joko tehdas seisoo, tai hytönen lähtee, paikallisjohdon/omistajien valinta..

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    no niin varmaan joo, hytönen sieltä heitetään niskaperseotteella ja pitkälle. Se on nääs niin että jos asia tiukille menee, niin joko tehdas seisoo, tai hytönen lähtee, paikallisjohdon/omistajien valinta..

    Maailma ei yhtä hytöstä kaipaa, eikä montaakaan.

    Äänestä

  • Pitää tilata lanssi valmiiksi

    Äänestä

Kaikessa vassarien toiminnassa kautta aikojen on aina paistanut läpi yksi asia: "Väärämielisten" rääkkääminen.

Äänestä

Hienoa että jutun kaveri osasi vetää oikeat johtopäätökset ja erosi AY-liikkeestä. Fiksu duunari.

Äänestä

Punakaapparien pomot yrittivät paeta 1918 tappion jälkeeen Neuvosto-Venäjälle...no siellä heidät tapettiin yksi toisensa jälkeen...Edvard Gylling jne...

Äänestä

What ever happened to Jimmy Hoffa? Who knows?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aggressiivinen ay-väki uhkailee ja hyökkää heikommassa asemassa olevien työntekijöiden kimppuun.

https://yle.fi/a/74-20079940

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu