hajota ja hallitse

nyt kirkko hajotetaan vuorostaan, muun sukupuolen vihkimisellä,
5137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miten käy kansankirkon,

Äänestä
  • Verotusoikeus pois ja omaisuus jakoon. Ei tarvi tuollaista kirkkoa joka ei tiedä raamatusta mitään.

    Äänestä

Onneksi kouluissa kerrotaan jo b rapun talkkareista ja piirakan lipojista.

Äänestä

Ei se ole tähänkään mennessä hajonnut. Vihkimisiä on tehty pappien toimesta.
Kirkko ei voi olla Suomen lakien yläpuolella.

Äänestä

entä jos toinen on monta tai puu tai koira tai cessna lentokone

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

nyt kirkko hajotetaan vuorostaan, muun sukupuolen vihkimisellä,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu