Sak n johto ei hyväksy esim. Paikallista sopimista, vaikka juuri paikallinen sopiminen on parasta työväestölle. Tässähän onkin kyse siitä, että SAK pomot pelkäävät valtansa pienenemisestä. Eli SAK pomot haluavat valtaa omien kustannuksella, taistelemalla omia vastaan ja näin huonontamalla työtätekevien olosuhteita. Näin se on.
Älytön Sak lakko
Anonyymi-ap
11316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Et enemmän voisi oikeassa olla. Ei Ay pomolla ole huolta kuin omasta hillotolpastaan. Kuvottavia ukkoja leikkivät meidän työläisten kustannuksella omaa egoaan nostaakseen. Nyt valta on meillä jotka haluamme tehdä työtä. Eiköhän pistetä loppu kusetukselle, ja kieltäytytä lakkoilemasta.
Juuri näin toimimme. Loimaan kassaan ja liitolle solong.
Joku kauhean pelottavan näköinen mieshän aikoi vetää hirteen rikkurit, jotka menevät tekemään omia töitään ja ansaitsemaan elantonsa. Kyllä oli järkyttävää kirjoitusta ja uhkailua! Tuollainen uhkailu täytyy olla rikos! Rikosilmoitus laittomasta uhkailusta! Ottakaa rautoihin uo mies! Liekö hänellä mielenterveys kunnossa? Ottakaa ja tutkikaa ennenkuin joku roikkuu hirressä!
PLIIS!!!!
Ei sak ole työläisen asialla. Se on sdp jatkumo pelkästään. Haluaisivat olla pomoja mutta ei vaan ole kykyä. Ihme että ihmiset alistuu vielä 2024 vuonna tähän punapomo idiotismiin.
kaikki ay sak sdp vasemmistolaiset pitää ottaa kiinni ja viedä itärajalle ja takaisin ei ole tulemista. Ei koskaan eikä hengissä.
Juuri noin, itärajan takana ei tarvitse eikä saakaan lakkoilla. Jos olisin sak n pakkolakossa, en noudattaisi lakkoa, vaan menisin töihin.
Ja nyt Suomi valittu maailman onnellisimmaksi maaksi. Mitkähän ovat kriteerit, kun puolet kansasta kärsii ja osa laitetaan pakkolakkoon. Ja Sak pomot kiittää ja lihoo.
Demarit eivät anna jälkeen laatimastaan kassakaappisopimuksesta jossa sovittiin miten valta jaetaan vaalien jälkeen . Joko Marin jatkaa tai Lindtman valtiovarainministeriksi. Vaalit yhtä vähän merkitsevät kuin Venäjällä . Demokratian irvikuva koko maa .
Hallitus on demokraattisilla vaaleilla valittu. Sak pomot pelkäävät omien asemiensä menettämisestä ja siksi viis veisaavat omista työmiehistään tai naisistaan.
Sak pomot ovat nyt täysin väärällä asialla.
YTK:sta saa ansiosidonnaisen noin 400 euroa halvemmalla vuodessa kuin liitoista. Sama palkka, oletko liiton jäsen tai ei. YTK:ssa ei tarvitse lakkoilla. Kuka haluaa lakkoilla?
Ei ole kulkenut tavarajunia kämpän ohi viikkoihin, mutta nyt kulkee ja on kaunis näky.
Samoin satama on täynnä rahtilaivoja ja kuorma-autot suhaa.
Mietin vaan kenen pää tästä jupakasta päätyy pölkylle. Toivottavasti jonkun.
, ja sen jälkeen meidän piti tehdä vähän töitä.