Anna-Maja Henrikson syvällä mukana pimeässä SETA myönteisessä ideologiassa

Anonyymi-ap

Oli valtava pettymys että SETA lahkolaiset saivat nieltyä mukaansa RKP:n opetusministerin mukaansa sairaaseen ideologiseen lahkoonsa. Sateenkaarityöpaja on hanke jonne eivät kaikki onneksi laske lapsiaan aivopestäväksi. En periaatteestakaan kuuna päivänä päästäisi lastani tuonne SETA mulkkujen aivopestäväksi. Annan sen sijaan lapsilleni kasvurauhan ja tehdä ratkaisunsa seksuaali identiteetistään itse.

Lue ja ihmettele miten alas RKP;n opetusministeri on joutunut. Saaneeko lahjuksia SETA huorilta?

https://yle.fi/a/74-20079900

109

1047

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuuluuu ylen valemedian toimintatapoihin ettei aiheesta ole avattu keskustelua artikkelin loppuun.

      • Anonyymi

        RKP itseasiassa on tämän satanistisen Suomen johtaja-

        koko eduskunta tottelee RKP:tä... toki julkisesti esittävät muuta teatteria kansalle...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        RKP itseasiassa on tämän satanistisen Suomen johtaja-

        koko eduskunta tottelee RKP:tä... toki julkisesti esittävät muuta teatteria kansalle...

        Anna Maijakin on sairas jollaintapaa. näkee naamavärkistä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Anna Maijakin on sairas jollaintapaa. näkee naamavärkistä

        Käyttääkö nuuskaa,heittääkö turvastaan mällin maahan.Ylähuuli törsöllään aivan,kuin nuusakaajalla kuuluukin.Kiero värkki sai kaikessa tahtonsa läpi,ihmeellinen valta RKP:llä
        kaikki saavat hyväksymään heidän kotkotukset.On hyvä,että saadaan etisyyttä tuohon nuuskahuuleen.


      • Anonyymi

        hyvä


      • Anonyymi

        Anna Maj sanoo tästä ?


      • Anonyymi

        Yksinkertaisesti :SETA POIS KOULUISTAMME .Lasten myrkyttäjät


      • Anonyymi

        sairautta on monenlaista


    • Anonyymi

      Jos olisi avattu, niin luuletko että siellä käytäisiin avointa keskustelua? No ei taatusti!

      • Anonyymi

        Miten ihmeessä ennenvanhaan nuorina osattiin päättää oma sukupuoli-identiteetti, kun ei ollut SETA-järjestö ja pride-asiantuntijat neuvomassa koululaisia?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten ihmeessä ennenvanhaan nuorina osattiin päättää oma sukupuoli-identiteetti, kun ei ollut SETA-järjestö ja pride-asiantuntijat neuvomassa koululaisia?

        Kyllä ihmiset myönsivät oman sukupuolensa jo kaukana menneisyydessä, mutta pysyivät hiljaa, koska halusivat elää.


    • Anonyymi

      Mitä muuta voit RKP;N OSTETTAVISSA olevilta akoilta odottaa?

      • Anonyymi

        Persut tukee tätä hallituksessa myös.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persut tukee tätä hallituksessa myös.

        siinä näette mikä akka kyseessä. Nuuskaa huuleen vaan kunhan hynaa tulee. tutkikaa tuon pellen tekemiset kunnolla.


    • Anonyymi

      Hhaha. tuossa mielessä komppaan Islamin uskoisia että heillä on sen verran järkeä etteivät tuonne lapsiaan päästä. Vastoin kun meidän hame-mies isät ja äidit.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      suomi on onneksi (vielä*) vapaa maa lähestyä noita "kansanedustajia"

    • Anonyymi

      Tuo on nyt pientä mitä RKP*:läiset ovat saaneet aikaan. Paljon on pahaa tehty maamme lapsille ja nuorille pakkoruotisin saralla. niin metsä vastaa....

    • Anonyymi

      Kyykyttäjähallitus vetää RkP:n rakkilaumaa perässään.

    • Anonyymi

      hyi helv...

    • Anonyymi

      ENPÄ olis äkkisteltään uskonu. Miten on ylipäätään mahdollista että SETA ideologia sai vallata peruskoulumme? ei mene oikein ja asiasta pitäisi keskustella ehdottomasti avoimemmin.

      • Anonyymi

        Maailmassa ei tarvita enempää vihaa ja ennakkoluuloja.


      • Anonyymi

        Sanoo setalainen!


    • Anonyymi

      hoh hoijaa. Eihän koululaitoksen kuuluisi ottaa aivopesijölitä tuonne lasten päitä sekoittamaan, eihän?

    • Anonyymi

      Kenen kutsumana nämä pedot toimivat koululaitoksessamme?

    • Anonyymi

      no mitäpä odotat muuta . valemediat jauhaa samaa sateenkaaripropagandaa ja yrittää parhaansa mukaan aivopestä ihmisiä mukaan. Valitettavasti osa politikoista on mukana tässä idioottilaumassa

    • Anonyymi

      Onko Henriksonni oikeasti mies?

    • Anonyymi

      Onko mies? Voi voi

    • Anonyymi

      Mietin vain sitä että voiko RKP ministeriltä oikein muuta odottaa? Tuollaisille ei ministerin salkkuja tulisi jaella lainkaan. Korona aikana Henriksson yllätti vastustamalla ns "pakko rokotuksia.".

      • Anonyymi

        Rokotettiinko ruotsinkielisiä ollenkaan?


    • Anonyymi

      Jos lapseni olisivat vielä kouluikäisiä, niin nämä aivopesupajat jäisivät väliin. Setan viesti ei ole niin viaton miltä se vaikuttaa. Jäsenhankinnasta on kysymys. Ja vielä kun esim nuoret murrosikäiset ovat muutenkin epävarmoja itsestään...

    • Anonyymi

      noille aivopesijöille kuuluisi ns Myllynkivi kaulaan ja mereen. He sotkevat lapsesi elämän noilla typerillä kommenteillaan ja lausunnoillaan. satun asiasta tietämän kun perehdyin mitä soopaa yrittivät kaataa lapselleni luettavaksi. En päästänyt 7-luokkalaista tilaisuuteen . Hän saa kasvaessaan sitten tehdä itse johtopäätöksiä, mutta mikään SETA;n akka ei turpaansa avaa minun lapselleni.

    • Anonyymi

      Hävettaa ajatella että Anna-Maja Henrikson lähti mukaan tähän lasten aivopesuun ja tukemaan näkyvästi tätä.
      Aittakumpu , Essajah ja monet muut ovat oikeassa kun olisivat kieltämässä nämä SETA tätien vierailut. Ei ole mitään hyvää luvassa noista vierailuista lastemme suhteen.

      On ala arvoista että tuollaisia "luennoitsijoita" joilla on selkeä ideologinen suuntaus-päästetään koululaitoksiimme luennoimaan. Häpeän olla suomalainen tässä mielessä!

      En tiedä oikeasti haluanko olla tälläista maata rakentamassa ja puolustamassa? Tuskin, sillä maa ei ole enää sen arvoinen

    • Anonyymi

      idiootteja riittää. Hän komppaa koska kokee saavansa kai jotai irtopiseitä

    • Anonyymi

      4 poistettua viestiä. Eikö tuota tanttaa saa arvostella?

    • Anonyymi

      Ei SETA tätien kätyreitä saisi arvostella!

    • Anonyymi

      Mitä sukupuolta hän edustaa?

      • Anonyymi

        RKP:n on yritettävä saada ääniä vähän joka puolelta! Ruotsikieliset vähenevät koko ajan, joten on kosiskeltava vähän joka puolelta noita kannattajia. Ehkä homot ja lesbot ovat nyt yksi kohderyhmä, ota RKP kosiskelee!!


    • Anonyymi

      Käyttää hametta. Varmaan värikästä...

    • Anonyymi

      ei kauhean nättiä

    • Anonyymi

      SETA kätyreitä on muutama muukin politiikassa. Anna Maija oli silti itsellenikin hieman yllätys. Eipä kovin vakuuta!

    • Anonyymi

      Jos ei sitä muualle huolita?

    • Anonyymi

      Rkplle käy kaikki pellehermannit

    • Anonyymi

      Miksk vaahdota kun voi jättää lapset tuollaisina päivinä pois koulusta kaikessa hiljaisuudessa. Lapsen voi ottaa hyvin myös kokonaan kotiopetukseen piiriin halutessaan. Enkä ihmettele vaikka moni tekisikin jo niin. Enpä olis itsekään uskonut että kouluihimme päästetään puhtaan ideologisista syistä tuollaisia luennoimaan

    • Anonyymi

      Totta tuokin

    • Anonyymi

      ilman muuta lapset pois noista tilaisuuksista.

    • Anonyymi

      Onko anna maja ruåttalaisii? Se selittäisi monta judduu

    • Anonyymi

      Mietin hetken, mikä tässä on jutun juoni. No Uutisen tästä tekee se tyyli ja ylipäätään se että em henkilö näinkin voimalla lähtenyt tuon propagandakoneiston mukaan.

    • Anonyymi

      ikävä että kauan kunnioitaamani Anna Maja lähti tähän mukaan. Olen aidosti PTTYNYT

    • Anonyymi

      Onko SETA laisia huorintekijöitä?

    • Anonyymi

      Tämä kulttuuri ajetaan väkisin sisään:

      BDSM (bondage, discipline, dominance, submission, sadism, masochism) sisältää valtavan kirjon erilaisia mieltymyksiä, joissa yksi osapuoli voi nauttia alistumisesta tai hallinnasta, kivusta tai sitomisesta. Tässä voi olla mukana erilaisia fetissejä ja mieltymyksiä.

      Talous on nykyään ideologioista taistelua perverssien: BDSM ja LGBT Gender Pride ideologioiden puolesta. Suomessa Seta. Ja Hallitus ajaa sosiaalipornoa.
      LGBT+-yhteisön, korostaa normatiivisuuden purkamista ja haastamaan perinteisiä näkemyksiä seksuaalisuudesta ja sukupuolesta ja ylistämään perversioita.

      Ei ole enään mitään tekemistä reali todellisuuden kanssa.

      Kanadassa ajetaan uutta ”liberaalia” sananvapauslakia – jopa elinkautinen ”vihapuheesta”! Termin alle on niputettu kaikki sellainen puhe, joka ei erikseen juhlista LGBTQIA+-aatetta sekä monikulttuurisuutta.

      Axel Olof Freudenthal oli merkittävimpiä suomenruotsalaisen kansallistunteen herättäjiä. Freudenthal harrasti rotuoppeja ja uskoi suomalaisten alempiarvoisuuteen.

      "Suomalaiset eivät ole kulttuurimaan tasolla", kuulutti Elisabeth Rehn (rkp)
      Kuka omistaa Suomen sanan? Bonnier ja Yle peesaa media on yhtä ja samaa; sepitettä.

    • Anonyymi

      En pidä lukea uutisia enää. Syy Anna Maija henriksonin

    • Anonyymi

      Itseasiassa olet oikeassa siinä

    • Anonyymi

      Millä tavalla viha ja ennakkoluulot olisi kehittävämpi vaihtoehto tälle?

    • Anonyymi

      Ole hyvä ja osoita lähteen avulla jokin asia, jota sinä et haluaisi SETA:n edustavan ja edistävän.

      Jos sanot "aivopesun" niin tämä tulkitaan siten, että et halua ainakaan ihmisten olevan tasa-arvoisia ja yhdenvertaisia.

    • Anonyymi

      pakkoruotsittaja Anna Maija toi Vantaan kouluampumisessaankin pärstäänsä esille ja PAKKORUOTSITTI samalla kun puhui tarkoituksella ja provosoiden ruotsia. Sitten on tietenkin erikseen tämä sateenkaarityöpajojen sairalloinen puolustelu. Tuo pitäs laittaa siperian junaan

    • Anonyymi

      No no, malttia

    • Anonyymi

      Anna Maija sönkötti eilen ruåttiksi. Turpa stukkode anna maja

    • Anonyymi

      Mitä Anna Maijan päässä liikkuu

    • Anonyymi

      Jos se homma niin potuttaa, niin käsittääkseni voi muuttaa sinne, missä sellaista ei ole?

    • Anonyymi

      A-Majalla on kaksi tytärtä, 32 vuotias Malin ja 29 vuotias Mikaela.

    • Anonyymi

      Toinen harrastaa voimannostoa ja kehonrakennusta. Toinen kirjoittanut girl powerista ja naisen syrjitystä asemasta useita kirjoja.

    • Anonyymi

      Kun tietää takana olevat lähiomaispiiristä johtuvat paineet ja vaikutteet, on helpompaa ymmärtää miksi mitäkin kummalliselta kuulostavia päätöksiä on (opetus)ministeritasolla tehty.

    • Anonyymi

      Mun mielestä lähimmäiset ansaitsevat kunnioitusta. Taidan olla ketjun ainoa?
      Sääli. Maailma olisi niin paljon parempi paikka asua ilman hyljeksintää. Huoh!

    • Anonyymi

      Luuletko, että hän kelpaisi heterolle?

    • Anonyymi

      Hyi S.tana joka numerossa kysytään haluatko Palvelun Suomeksi !? Eikö tuo pitäisi olla toisinpäin !

    • Anonyymi

      Juuri näin. Anna maja o myös yksi pahimmista lapsesi pakkoruotsittajista

    • Anonyymi

      miksi viestejä katoilee?
      Anna Maija . lopeta touhusi

    • Anonyymi

      Anna Maija on häpeäksi RKP:lle. hänen lausuntonsa ovat yksinkertaisesti järjettömiä , jopa eräiltä osin sairaita

    • Anonyymi

      Ohhoh

    • Anonyymi

      olisko tuolle ministerille vankipaikkoja jäljellä?

    • Anonyymi

      ehhhehh

    • Anonyymi

      Tulisi todellakijn julistaa laittomaksi! ja Mutta kannattaa alkaa miettimään jos tämä Teidän hamemies ja homojuttunne alkaa mennä liiallisuuksiin- ja onhan se mennyt!

      - Kouluissa saarnaa sateenkaarityöpajoissa lapsille ja nuorille SETA mafiaan kuuluvia pyöveleitä, jotka eivät sielua säästä. Paasaavat omaa totuuttaan kuin mitkäkin aivopesijät.

      -Joka vuosi valtaatte katuja ympäri eurooppaa ja mölötätte ja meluatte kaduilla kuin viimeistä päivää ja julistatte "homouden ja ties minkä ihanuutta" . se älämölö sattuu nyt vain olemaan minulle liikaa .

      -Alatte vaati Ev Lut kirkossa vihkimisiä , vaikka vuosituhansia on eletty ja uskottu kuten Raamattu asiasta opettaa. Mutta TE viis veisaatte siitä.

      Suututtaa joka ainoa kerta kun näen noita rättejä nostettuna lipputankoon, milloin kuntien tankoihin tai kirjastojen lipputankoihin jne...

      Kysynkin, onko jonkin sortin ihme että kansalaiset alkavat hiiltymään? No minäpä vastaan, että EI.

    • Anonyymi

      Ei muuten kannata päästää lapsia noihin SETA;n pyörittämiin tilaisuuksiin. Meillä Limingassa oli viimeviikolla näitä pyörimässä kouluissa ja oli kyllä sairasta aivopesua. Osa vanhemmista oli tehnyt lapun lapselleen ettei tarvinnut noitten höpötyksiä mennä kuuntelemaan.

    • Anonyymi

      "kuudesluokkalaiset ovat usein vastaanottavaisempia. Lapset pystyvät omaksumaan sateenkaaritietoa, Salonheimo arvelee" (Annukatariina Salonheimo)

      (Suomen Kuvalehti17.5.2024, sivu39)

      miettikää mitä sairasta , pimeää sateenkaaripropagandaa SETA on päästetty levittämään kouluihin. Kuten Hitlerin Saksassa , he pakkosyöttävät ideologiaansa lapsille ja nuorille. He (SETA) tietää että tuo taktiikka toimii.

    • Anonyymi

      täytyypä lukaista

    • Anonyymi

      Henriksonkin on lienee vajonnut jo niin alas ettei häntä enää voida auttaa?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Seta on saanut liikaa valtaa, huolestuttavaa on että kouluihin päästetään näitä porukoita aivopesemään oppilaita. Tätä pride touhua tulee joka mediasta yhtenään, maailmassa on ja tulee olemaan paljon tärkeämpiä asioita oppia . Nykyään on monia varhaisteinejä ketkä menevät tähän seksuaaliseen outoon kehään . Epäröidään olenko lesbo,homo jne.aivan kuin se kuuluisi trendikkyyteen. Sairasta pakkosyöttöä mikä tekee toisista nuorista masennusherkkiä.

    • Anonyymi

      Ikävä lukea tuosta akasta tuota juttua. Pidin mm korona aikana häntä vielä suht järjissään olevana.

      • Anonyymi

        Setalaiset tosiaan ovat nostaneet itsensä toisten ylle, luulevat saavansa tehdä toisille mitä haluavat! Ps. Eihän kukaan sille voi mitään, millaiseksi on syntynyt!


    • Anonyymi

      tulee jotenki masenvava olo kun kuulen tästä naisesta nykyään

    • Anonyymi

      Henriksson on fyysisesti ruma, mutta eniten inhoan sen honottavaa nenä-ääntä ja vinoja hampaita.

    • Anonyymi

      juuri näin

    • Anonyymi

      niin näyttää olevan

    • Anonyymi

      Anna Maija Henriksonia ja tekemisiään kannattaa tarkkailla. ei ole aivan tavallinen akka. Ajaa seta agendaa kuin käärmettä pyssyyn

    • Anonyymi

      näkeehän tuon Anna Maijan naamastakin mikä akka on ja mitä arvoja edustaa

    • Anonyymi

      Tätä en tiennytkään anna majasta..

    • Anonyymi

      Itse olen kasvanut sukupuolineutraalisti. Luulin että me ollaan ihmisiä kaikki. Tytöt ja pojat.

      Mua ei kiinnostaneet kotileikit eikä nuket. Mutta kavereitten kanssa rakennettiin maja metsään. Syksyllä tehtiin nuotio ja paistettiin omenoita tikun nokassa, salaa. Poikia ja tyttöjä.

      Se on mielestäni lapsuutta. Lasten pitäisi saada olla lapsia.
      Itseasiassa pdän nytkin itseäni ihmisenä, hormoneista, tisseistä, synnytyksistä ja aviomiehestä huolimatta.

      • Anonyymi

        Gjben käänteistä taas!


    • Anonyymi

      mitäs pikku Anna Maijalla on mielessä? nuuskaa huuleen ja massit kääritään

    • Anonyymi

      Seta sai kait maksettua Annan Maijalle

    • Anonyymi

      sairasta

    • Anonyymi

      alkamassa on Trumpin johdolla kulttuurien välinen taisto

    • Anonyymi

      On jo selvää että hallitus teki Henriksonista yksin syyllisen nikotiinipussi kohussa. Oikeisto inhoaa Henriksonia!

    • Anonyymi

      RKP haisee setalle 👎

    • Anonyymi

      juuri näin. ihmettelen että näinkin aikaisemmin konservatiivinen puolue lähti tuuliviirinä mukaan tuohon pimeyteen

    • Anonyymi

      Anna Maj pitäs pukea häpeä kaapuun!

    • Anonyymi

      totta!

    • Anonyymi

      kukakohan tuota tanttaa äänestää enää. pakkoruotsittajakin kaiken lisäksi

    • Anonyymi

      tuhotkaa pride liput polttamalla. toki paloturvallisuus huomioiden.

    • Anonyymi

      Rkp on täynnä ateistisatanisteja.

    • Anonyymi

      Nynyinen opetus- ja kulttuuriministeri Anders Adlecreuz osallistui Prideen. Sairasta.

    • Anonyymi

      todella irvokasta. ja tuo hemmetin pressamme keikkuu noilla kekkereillä millon missäkin. Luulis Alex olevan tähdellisempääkin tekemistä

    • Anonyymi

      montako perkeleen lippua saitte poltettua pride viikolla. Linkkejä kiitos!

    • Anonyymi

      olen iloinen jokaisesta poltetusta lipusta

    • Anonyymi

      samma här

    • Anonyymi

      Anna Maja on yks pahimmista tuputtajista.

    • Anonyymi00126

      eipä olis aikanaan uskonu että tuokin akka lähti tuohon massaliikkeeseen mukaan

    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      131
      8341
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      462
      7530
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      220
      5676
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      93
      4699
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4624
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      106
      4455
    7. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      19
      4344
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4182
    9. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      97
      4136
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3830
    Aihe