On olemassa Jumalan sanan totuus, joka on ikuisesti muuttumaton, mutta onko olemassa tieteellisiä totuuksia tai tieteellinen totuus?
Kreationismissa näitä totuuksia taitaa olla melkoisen paljon. Kaikki se, mikä todistaa Raamatun luomiskertomuksen ja nuoren maan teologian.
Kreationismissa näitä totuuksia taitaa olla melkoisen paljon. Kaikki se, mikä todistaa Raamatun luomiskertomuksen ja nuoren maan teologian.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voisi olla. Nimittäin on olemassa valon maailma, joka vastaisi tuon Kelvin asteikon tosi kylmää valosävyä. Tämä maailma, jossa elämme, on lämpösävytetty.
Kuoltuamme siirrymme tuonne megaluokan kylmään sävyyn, joka paradoksaalisesti on täynnä lämpöä ja rakkautta. Voihan se tietysti mennä niinkin, että osa siirtyy tuleen, joka taas on täynnä vihaa ja kylmyyttä.
Kun meidät heitetään tänne lämpökyllästettyyn maailmaan, niin henki laskeutuu tuolta kylmältä puolelta. Kylmyys säilyttää kaiken, myös henget.
Evoluutioksi kutsuttu tapahtuma on sitä, että maapallolle heitetään uudet pakastetut henget.
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Kelvin
Ultra lehdessä kerran mainittiin, että Egyptin Hermeetikkojen mukaan maailmassa on 36525 Pyhää kirjoitusta, joista 2000 kertoo maailman toimintaperiaatteen.
Vaikka Intian pyhät kirjat kertoo tosi syvällistä analyysia maailman rakenteesta ja toimintaperiaatteesta niin ainakin toistaiseksi katson, että osa länsimaisen tieteen tuotoksista on myös mukana noiden 2000 teoksen listalla.
Jopa niin arkipäiväinen teos kuin jokin pyhä ja suuri Ensyklopedia tai Tietosanakirjasarja voisi kuulua jossain määrin tuollaiseen kirjallisuuteen. Kertoohan se poliittisen maantieteen faktoja nykyisin ja jopa historiallisia.
Vaan kyllä länsi jollakin tavalla on jäljessä kun esim. tutustuu Wikipedian englannin kieliseen artikkeliin Buddish Cosmology. Siinä on otettu huomioon runkotiedot koskien Aurinkokuntaa, Paratiisia ja jopa Helvettiä.
Itse en ole tutustunut länsimaiseen tiedekirjallisuuteen paitsi vähän selailemalla ja kyllä silti englanninkieliset eri alojen ensyklopediat ja esim. Newtonin Mathematica ovat sen verran inspiroivaa ja mieleen vaikuttavaa kirjallisuutta, että niitä voidaan pitää Pyhinä teoksina. Muitakin hyviä teoksia on paljon: Kansojen varallisuus, Pääoma, etc. etc.
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18324900
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞