Kielletään lakot määräajaksi kokonaan

Siihen ollaan menossa, terrorisoivat miten lystää vielä lakoillaan.
Ei tuollaisiin lakkoihin ole enää oikeutusta.
6135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kriisilait hallituksen asetuksella voimaan ja poliisi hakemaan lakkoilijat töihin.

Äänestä

Punikit härkävaunuilla kotiinsa venäjälle. Lakkoilkaa siellä jos tohditte.

Äänestä

Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy palstan aiheeseen

Äänestä
  • Vedä v.. u päähän palstan aiheesi kanssa.

    Äänestä

Ei tuollaisiin lakkoihin ole enää oikeutusta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siihen ollaan menossa, terrorisoivat miten lystää vielä lakoillaan.
Ei tuollaisiin lakkoihin ole enää oikeutusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu