Kerrostalon pihalla kaljaa ja lonkkua ja tupakkaa. Makkarat rillata illempana
Nyt Alko terrassi kausi
Anonyymi-ap
6202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Poprilli makkaraa pitäisi tässä illalla grillata parvekkeella. Toinen mitä krillaillen on kurkku, tomaatti, paprika seos. Joskus myös grillaan perunoita. Maltillisella käytöllä hajuhaitoiltakin selviää ja grillin puhdistus on helppoa.
Viikon työt on tehty ja viikonlopun kunniaksi hommasin tänne lager olutta 12 kpl. Juhlava olo. Ens viikolla on vapaa päivä töistä pitkä perjantai. Kevättä ilmoilla.
Mb_76
Yllättävän vähän on grilli-intoilijota tällä palstalla, kuitenkin ruokapalsta. Itsellä on Muurikan kesäkeittiö ja se on hyvä ruuan jatke, kun sitä osaa käyttää. Minulla on ympäri vuoden jatkuvalla käytöllä. Mitään hajuhaittoja ei tule, kun valitsee raaka-aineet huolella.
Kunnon Kokilla pitää kyllä olla kunnon Grilli. Raaka-aineet kun valitsee huolella, niin mittään överi grillauksia ei tule.
Mb_76
250€ maksaa tämä kesäkeittiö sähköllä. Pienellä järkeilyllä kuka vain voi sen hommata. Ei ole ylitsepääsemätön hanke. Ruuan jatke kuitenkin merkittävä.
Toinen mitä keräilen on ruokailu välinneet, kattilat ja leikkuuvälineet. Veistet ja sakset, Iittalan kanta-asiakas.
Oluet loppuu, pitää kipaista tien yli markettiin hakemaan lisää.
Mb_76
Oi että poprillia oli s marketissa 2,pakettia 3€. Ale kokkia halvalla. Röökit on sätkiä.
Sinappeihin olen satsannut, Kotisinappia on perinteisenä. Tämä on yksi suosikeista, mutta välillä joutuu ostamaan muitakin sinappeja maun vuoksi. Vaihtelu virkistää. Onneksi vaihtoehtoja on tarjolla.
Sätkiä eikä tupakkia ei onneksi mene ollenkaan. Pitää olla todella rikas, että tällaiseen ylellisyyteen pystyy.
Mb_76
Vai sinä siellä kaljoinesi möliset ja tupakalla savustat asuntoihin. Ja ne makkaranhajut.