ILMAN IERSUJA SUOMI OLISI JO

Pietarin esikupunkialue !
Tämä vaan on monelle viher-vasuri-piipittäjälle katkera paikka tunnustaa totuus ❗
3108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Peruskoulu kesken? Käyhän loppuun saakka. Opit ehkä vielä kirjoittamaankin.

Äänestä

Ei tullut pietarin esikaupungiksi, tuli itsenäisyytensä menettäneeksi ja miehitetyksi Usan alusmaaksi.

Äänestä

Menes nyt ottamaan äitin jääkaapista vähän jotain syötävää näin raskaan tarkkispäivän jälkeen. Verensokeri näyttää olevan aika alhaalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pietarin esikupunkialue !
Tämä vaan on monelle viher-vasuri-piipittäjälle katkera paikka tunnustaa totuus ❗

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu