Näin reittiopas ohjeistaa:
Kävelet ensin Vapriikista Koskipuistoon (11 minuuttia), nouset siitä bussin n:o 11 kyytiin ja matkustat yhden pysäkinvälin Keskustorille.
Häh?
Kävelet ensin Vapriikista Koskipuistoon (11 minuuttia), nouset siitä bussin n:o 11 kyytiin ja matkustat yhden pysäkinvälin Keskustorille.
Häh?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toinen vaihtoehto:
Kävelet Vapriikista Rongankadulle Tammerinpuistoon (6 minuuttia), nouset linja-auton 15B kyytiin ja matkustat sillä Mustanlahdenkadun pysäkille. Vaihdat linjan 2 autoon ja köröttelet sillä Hämeenpuiston ja Hämeenkadun kautta Keskustorille.
Häh?
Kolmas vaihtoehto:
Kävelet Vapriikista Jussinkylään linjan 11 pysäkille. Matkustat sillä Rongankatua ja Rautatienkatua pitkin Rautatieaseman pysäkille. Kävelet siitä Hämeenkadulle ja nouset ratikkaan, jolla suhaat Keskustorille.
Höh?
Neljäs vaihtoehto. Kävelet Lapintielle linjan 11 pysäkille kuten edellisessä vaihtoehdossa. Mutta ajat linjalla 11 Sorin aukiolle saakka ja vaihdat linjalle 7, jolla matkustat Keskustorille.
Kävellen noin 15 min.