Välittömästi Moskovan iskun jälkeen.tuli tiedote …=… tunnustus Näin se menee .Tässä vähän taustoja Obaman aikakaudella Syyriassa perustettu ja aseistettu terroristijärjestö suoritti iskun. Yhdysvallat varoitti omia kansalaisiaan rapiat viikko sitten, että isku on suunnitteilla. Yhdysvallat käyttää tästä omasta työkalustaan nimitystä ÄÄRIJÄRJESTÖ. Tämä äärijärjestö ei ole koskaan kohdistanut iskujaan yhdysvaltoihin. Tämä äärijärjestö nimen käyttö jo pelkästään todistaa USA:n demokraattien ”työkalun” käytöstä. Yhdysvaltain demokraatit eivät suostu käyttämään terroristi nimitystä isis luomuksestaan.
Yhdysvallat tunnusti
Anonyymi-ap
3154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ottaako EU käyttöön nimityksen äärijärjestö, vai onko se euroopassa edelleen terroristijärjestö. Elämme mielenkiintoisia aikoja
Isis syntyi kun putinin pikku apulainen, tyranni itsekin Ass Add päästi pahimmat islamistit vankiloistaan. Vain tämän tuoman epävakauden turvin hän pystyi estämään kansannousun ja demokratian orastamisen maassaan. Piti kehittää vihollinen ihan niin kuin putin tarvitsi viholliskuvaksi Naton, "natsit" ja lännen. Muutoin molemmilla olisi jo ollut Gaddafin kohtalo omassa maassaan.
Pikkasen olet jäljillä kun mainitsit Gaddafin. Se oli hyvä alku Sadam Hussein kuuluu myös tähän USA:n MURHAAMIIN presidentteihinSyyrian presidentti oli seuraava jenkkien tappolistalla. Itse asiassa Trampin voitto pelasti Syyrian presidentin hengen, ja obaman luomus ISIS , josta sai nopelin ”rauhanpalkinnon” tuhottiin, Baiden=lännen demokraatit ovat herättäneet naton ja cian työkalun .