Moskovan terrori-isku puten hyväksymä?

Moskovan terrori-isku ehkä kerrostalopommien toisinto?
Isis=FSB.
16282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Venäläisiltä voi odottaa ihan mitä vaan. Jo Putinin aivan aluksi järjestämien kerrostalojen räjäyttäminen kertoo, että estoja pahuudessa ei ole.

Äänestä

Ukrainan ISIS jantteri oli saanut tuttua ravintoa kun oli saanut syöpötellä omat korvansa. :)

Äänestä
  • Hellan lettas sentään trolli Pietarissa

    Äänestä

Olihan ne aika hyökkäävän oloisia sielä oikeus istunnossa nämä Ukrainan ISIS terot.

Pitäisköhän Venäjän luovuttaa ne Nato-suomeen lusimaan? ;)

Äänestä
  • UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE

    Puten lätti on menossa kivikaudelle

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Puten lätti on menossa kivikaudelle

    Ettehän te ole edes Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin ja rajan tällä puolen on EU ja Euroopalaisia ja Eurooppa ja Nato ja pesukoneita ja WC PYTTYJÄ ja wc paperia ja kananmunia ja lämmintä vettä ja lämpöä asunnoissa ja venäläinen haisee ku ei oo pesukoneita ja lämmintä vettä

    Äänestä

Ai niinkuin USA 9/11 isku?

Äänestä

Ainakin Syyriassa Venäjä pommitti Isiksen kilpailijoita, USA Isistä.

Äänestä
  • Venäläiset ovat mongolien sekajätettä vuosisatojen ajan sekaantunutta sekajätettä sekajätettä

    Äänestä

Beslanin koulukaappaus aivan vastaava putinin järjestämä pöyristyttävä tapaus joka masinoitiin luomaan vihaa Tshetseenejä kohtaan.

Nyt vuorostaan Ukrainalaisten osoittaminen vihollisiksi ja pohjustukseksi seuraavalle venäjän liikekannallepanoon. Ilman luotua vihaa venäjän liikekannallepanosta tulisi katastrofi.

Putin on niin ennalta arvattava. Ikävää on se että osa venäjän kansasta nielee kaien tuon karvoineen.

Äänestä

Venäläistä idiotismia koko isis-isku. Putinin on pakko pysyä vallassa. Hokaatteko?

Äänestä

Suomen entinen Venäjän-suurlähettiläs Hannu Himanen pitää täysin mahdollisena sitä, että Moskovan perjantai-iltaisen veriteon organisoijat löytyvät Venäjän turvallisuuspalveluista, vaikka sormi osoittaa uskottavasti terroristijärjestö Isisiin.

Äänestä
  • Kuulin että himasella oli siellä joku suhde mikä meni feisille,johtunekohan siitä Hannun bsykopaatinen Venäjäviha?

    Äänestä

  • Ukrainan tiedustelupäällikkö Kyrylo Budanov on erotettu.
    Erottaminen tapahtui nopeasti ja saattoi liittyä Moskovan terrori-iskuun epäiltyjen tekijöiden jäätyä kiinni lähellä Ukrainan rajaa.

    Äänestä

Putinin joukoissa on myyrä joka ilmoittaa sen aikeista maailmalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Moskovan terrori-isku ehkä kerrostalopommien toisinto?
Isis=FSB.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu