Kuka enää luottaa persuihin?

Persut ovat pettäneet aina uudelleen ja uudelleen. Aika tyhmä pitää olla jos vielä luottaa noihin persuspettäjiin.
23193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Sanoohan sen sanakin: Persuun ei ole luottaminen.

Äänestä
  • mikä sana sen sanoo?😂

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    🍒 ­­N­­­y­­m­­f­­­o­­­m­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Ovat luotettavia, pettävät AINA.

Äänestä

persut jää tuleaisuudessa pien puolueeksi,

Äänestä
  • katoitko tulevaisuuden kahvinporoista vai kertoiko Putin?

    Äänestä

He ovat vaihtaneet mielipiteitään ja linjaansa useaan otteeseen, ja monet heidän lupauksistaan ovat jääneet toteuttamatta. Lisäksi monet persujen edustajista ovat syyllistyneet rasistisiin, seksistisiin ja muuten epäasiallisiin puheisiin ja tekoihin.

On ymmärrettävää, että moni on menettänyt luottamuksensa persuihin. On tärkeää olla kriittinen ja arvioida poliittisten puolueiden ja edustajien toimintaa ja puheita objektiivisesti.

Äänestä
  • "On ymmärrettävää, että moni on menettänyt luottamuksensa persuihin."
    Missäs se, paitsi tällä foorumilla, johon kourallinen kirjoittelee, näkyy?

    Äänestä

Vain Kuka luottaa persuihin. Jopa Ketä hylkäsi persut.

Äänestä

Monet häpeää jo persuuttaan.

Äänestä
  • Sinäkinkö?
    Minä en ole koskaan ollutkaan.

    Äänestä

Taas tätä samaa jankkausta!!!!
Antaisitte jo olla, sillä tämä on kärsinyt jo inflaation!!
Persut eivät ole pettäneet yhtään ketään! Jos joku on niin typerä, että luottaa vaalilupauksiin, niin itseään saa syyttää eikä ketään muuta!
Nimimerkki: Vappusatasta odotellessa!

Äänestä
  • Niin että jos on niin tyhmä että luottaa persujen vaalilupauksiin, niin se on persujen mielestä ok pettää sellaista ihmistä.

    Äänestä

  • Niin, samoista jankkaaminen kuuluu ainoastaan persujen "mandaattiin".

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Niin että jos on niin tyhmä että luottaa persujen vaalilupauksiin, niin se on persujen mielestä ok pettää sellaista ihmistä.

    Poliitikot pelaavat poliittista peliä, eikä Suomessa ole yhden puolueen järjestelmää, vaan kansanedustajat joutuvat tasapainoilemaan ja tekemään kompromisseja.
    Jos luottaa poliitikkojen "lupauksiin", koska kukaan poliitikko ei voi "luvata" yhtään mitään, on kyllä pannut toivonsa ihan väärään tahoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Poliitikot pelaavat poliittista peliä, eikä Suomessa ole yhden puolueen järjestelmää, vaan kansanedustajat joutuvat tasapainoilemaan ja tekemään kompromisseja.
    Jos luottaa poliitikkojen "lupauksiin", koska kukaan poliitikko ei voi "luvata" yhtään mitään, on kyllä pannut toivonsa ihan väärään tahoon.

    Pelit sulla on housuissa.

    Äänestä

Persuäänestäjien enemmistöllehän riittää se että puolue lupaa tehdä jotain. Se, tekeekö puolue oikeasti mitään lupauksilleen kuin pettää ne, on persuäänestäjien enemmistölle herttaisen yhdentekevää. Älämölö on tärkeintä.

Äänestä

Tuo vappusatas-jargoni on persujen pakkomielle, eivätkä tsjua vieläkään, että kenelle se luvattiin jaa kuului, saivat sen.

Äänestä
  • Olet oikeassa, mutta persut tykkää jankata samoja jankkauksiaan.

    Äänestä

*tajua, *ja

Äänestä

Mites susta sillai tuntuu; että persut pettävät koko ajan? Mua ei ole petetty. Mitä odotit? Lisää palkkaa ja verot pois kaikilta, alle 50 000 vuodessa tienaavilta? Ilmaiset ulkomaanmatkat? Mä olen ollut töissä aika monen hallituksen aikana, eivätkä hallitukset, älyvapaan kiky:n lisäksi, hommiin ole millään tavalla vaikuttaneet. Eipä btw AY-kään.

Äänestä

Sanna Marin on aito, rehti sosiaalidemokraatti. Hän toimi pääministeriaikanaan kuten vasemmistoon kallellaan oleva sosialisti toimii. Siis niinkuin pitikin.
Muistakaa seuraavissa vaaleissa tämä. Kippis!

Äänestä

Persut jäi kiinni valehtelusta ja videot leviää vapaasti netissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut ovat pettäneet aina uudelleen ja uudelleen. Aika tyhmä pitää olla jos vielä luottaa noihin persuspettäjiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu