Tiltu sai lopputilin vkk johdosta

Anon tiltutus on tullut tiensä päähän

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010316503.html
8190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuleeko rikostutkinta puolueen/anon ulkomaalaisesta rahoituksesta. Ei ole varmaan ilmoittanut verottajalle.

Äänestä

ruplat riviin😄

Äänestä

ÖÖöööööööömmmmmmm
"– Puolue sanoutuu irti Ano Turtiaisen yksin omalla nimellään tekemistä laittomista toimista puolueen nimen takana. Samoin hänen henkilökohtaisista Venäjä-yhteyksistään, jotka eivät edusta puolueen linjaa tai arvoja. Uusi hallitus selvittää viranomaisten kanssa puutteelliset viranomaisilmoitukset mm. VTV kanssa, tiedotteessa kirjoitetaan.

– Lisäksi uusi hallitus päättää mahdollisten rikosilmoitusten tekemisestä, mikäli näkee tämän aiheelliseksi. Esimerkiksi puolueen rekisteritietoja ja nimeä on muutettu ilman lainvoimaa olevia nimenkirjoittajia.

Puolue ilmoitti viime syksynä muuttavansa nimekseen Valta kuuluu Kristukselle"

Äänestä

Ryssänkätyrit heti hätäkokoukseen syynä ano messiaan syrjäytys vkk puolueesta!!!

Äänestä

Ano tiltu on ajanut pmilla FB sivuillaan Suomen ja venäjänkansan yhdistämistä, aiheesta oli youtube videokin mutta se on onneksi poistettu

Äänestä

Suomessa on vain natoyhteensopivat julkiset mielipiteet sallittuja.
Muut mielipiteet pyritään kaikin keinoin vaientamaan, koska kaikki toisinajattelijat ovat tietenkin "Putinin trolleja".
Bäckman on täydellisessä uutispimennossa ja hänen oppiarvonsa on yritetty poistaa.
Janus Putkonen joutui muuttamaan Donbassiin, kun Suomessa toiminta kävi mahdottomaksi. Janitski joutui vankilaan ja olisi ilmeisesti sinne jäänytkin pitemmäksi aikaa ellei syöpä olisi vienyt.

Äänestä
  • Bäckman? Kukahan hän on? No, ainakin Janus Putkonen pakeni Suomesta Thaimaaseen hoitamattomia raha-asioitaan ja sieltä sitten Donbasiin Venäjän propagandahommiin. Janitskin pakeni myös Espanjaan koska maa alkoi polttaa jalkojen alla täällä Suomessa. Tällaisia ovat ns. toisinajattelijat eli maanpetturit.

    Äänestä

Eikö anosta pitänyt tulla Itä-Suomen käskynhaltija

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Anon tiltutus on tullut tiensä päähän

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010316503.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu