Milloin mistäkin valmisruoka-mössöstä löytyy , matoja , rottien häntlä , sikojen silmiä , hevosten peniksiä , koirien perösuolia , hämähäkkejä . Rautanailoja , lasinsiruja ym jätettä
Nyt loppui minun valmisruokien osto !
Kotiruoka kunniaan .!
Nyt loppui minun valmisruokien osto !
Kotiruoka kunniaan .!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Varsinkin kun alat leipomaan, muista katsoa jauhot tarkkaan. Niissä on yleensä sentin mittaisia koppakuoriaisia. Tai muita äklötyksiä.
Mitään ei kohta voi syödä, kun pilaavat kaiken. suklaa, näkkileipä, metwursti, kananmunat, kalapuikot, hernekeitto, ym ym tahallaan sotkevat ihmisten ruuat.
Alan epäillä että ruokavalmistamoissa on liian paljon töissä eräitä entisiä, eiku etn..
unohdin ne kuuluisat metallisoidut makaronit.
Korpputehdas ei pilannut korppuja, muuten vaan syttyi palamaan.
samma mieltä , ihmiset ihan helkkarin laiskoja laittaa ruokaa ja leipoo, paljon edullisempaa tehdä itse ruokaa, vähemmän roskaa , ja terveellisyys korostuu, valmisruuassa paljon esimerkiksi sokeria ja rasvoja
Ei kaikkia raaka-aineita voi ennakkotarkastaa.
Rotanhännät voi poistaa keitosta haarukalla.
Terveellinen, vitaminisoitu ja hivenainepitoinen ruoka on valmistettu hygienisesti. Suomalaiset osaa noudattaa tasovaatimuksia, varsinkin valmisruokatehtaat!
Hyviä vientituotteita Kiinaan.