Pahempi uhka kuin Venäjä. Tuhoaa maan sisältäpäin.
SAK on uhka suomalaisille
Anonyymi-ap
8193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kommunisti valta on ohi SAK : paksukaulaisten hyvätuloisten pamppujen pitäisi ymmärtää tämä, kommunisteja tarvittiin pitämään sodan jälkeen huolta työnväen tarpeista, nyt ainoastaa hankaloittaa suomen asemaa, katsokaapas miten hyvät ansiot näillä AY pampuilla on , kuka sen jälkeen kehtaa maksaa liiton jäsenmaksuja on täytyy olla täysi idiootti.
eroaliitosta.fi
siitä se lähtee
Olin työelämässä 44 vuotta, enkä kuulunut liittoon. Säästin ainakin 50.000 euroa, Mersun hinnan. Jos SAK:ssa on jäseniä 500.000 ja jokainen maksaa työuransa aikana
50.000 euroa, niin eikö se ole 25 miljardia euroa netto. Missä ne rahat ovat ?
Siinäpäs oivallinen kysymys. Sijoituksissa, kulisseissa, SDPn vaaliavustuksissa ja vastaavissa.
Ammattiliiton ainoa tarkoitus on varastaa palkansaajilta ja toimia verovapaasti.
Liittojen huijarijohtajat viettävät ökyelämää työläisten kustannuksella. Rahaa on myös siirretty sveitsiläisen pankin numerotileille, joihin johdolla on oikeus.
Kyse on rikollisjärjestöstä.
AKT:ssä
Ruokavalio kun on pelkkää rasvaa ja sokeria niin kyllä se läskin perse vaan vaahtoaa eri tavalla kun pierasee.
Orpolle terveisiä: mitäs läksit! Sitä saa mitä tilaa.