Olisko suomi24 tohtoreilla hyvää veikkausta, mikä mua oikein vaivaa?
3 viikkoa päivittäin tullut joko makroskooppista tai mikroskooppista verta virtsassa. Muita oireita ei ole. Virtsatulehdusta ei ole. Munuaiset ultrattu, normaalit., ei kiviä. Verikokeet kunnossa. Virtsarakko tähystettiin, normaali. Seuraavaksi on ct-kuvaus tulossa. Alkaa jo pikkuhiljaa ihan ärsyttämään, kun vikaa ei löydy. Ja olen nainen, joten eturauhastakaan ei ole.
Verta virtsassa, mikä ihme vaivaa?!
7
288
Vastaukset
- Anonyymi
En tiedä, lukevatko lääkärit näitä.
- Anonyymi
Yhtä ymmällään olen minä. Kuljen myös tutkimuksissa rakosta, On kipeä, joskus pakottaa koko alavatsaa ja joskus on pakottava pissaamisen tarve. Täyttyessä vaiva pahenee, tyhjänä ei tunnut juurikaan. Ihan kuin reipas liikunta lisäisi oireita ja levossa olisi normaalimpi olo.
Ei ole vielä vikaa löytynyt. Pohdin itse syitä, voisiko olla jokin laskeuma kun liikkuessa pahenee. Tai jotain kasvainta painamassa.
En voi auttaa sinua muutenkuin että olen vain toinen kummallisuus. Rakko voi olla sairas vaikka vikaa ei löydy. Toukokuussa olen viisaampi kun huhtikuun lopussa on seuraavia toimenpiteitä. Jonoja näköjään on. Nainen, eikä näinollen myöskään eturauhasta. - Anonyymi
Onko gynekologista puolta tutkittu lainkaan ?
Sieltäkin saattaisi olla mahdollista veren tulon syy selvitä.- Anonyymi
Tänään itse asiassa juuri pyysin lähetteen myös gynekologille.
- Anonyymi
Kannattaa mennä hyvälle lääkärille pian!
- Anonyymi
Kukaan ei kirjoita tänne odottaakseen ohjetta mennä lääkärille. Kyse on vertaistuen etsimisestä, josko joku olisi löytänyt ongelmiin ratakaisun.
Sitä paitsi aloituksesta näkyy että on jo menty ja jo monta temppua tehty todellista vikaa löytymättä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196196Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun664256SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023854Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352489Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271597