Onko Suomi jo sodassa ?

1. Psykologinen sodankäynti lietsomalla naapurivihaa

2. Sota Ukrainan kanssa Venäjää vastaan. Suomen aseveli sopimus Ukrainan kanssa.

3. Sotavalmistelut Suomessa

Onko Suomi jo sodassa vai milloin se tapahtuu?
Suomen kohtalo profetioissa ?
25915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Aikaa on vähän.
Helluntaikirkot auki 24/7 ja rukoilemaan polvillaan suomalaisten eikä vain helluntailaisten puolesta.

Äänestä

Eurooppa on käytännössä sodassa tai sitä valmistelemassa tilassa.

Ihmiskunnan kulttuurievoluutio on mennyt päin honkia.

Mutta eihän evoluutiolla ole mitään päämäärää. Jos se päättää kehittää ihmisestä sellaisen että ne hulluna tappavat tosiaan, niin se tekee niin eikä siitä käy valittaminen.

Sama olisi jos kaikki uskoisivat hyviin satuolentoihin ja syleilisivät vain tosiaan, niin sattuma vain saisi sen aikaan.

Tai jos evoluutio kehittäisi satuolennot, jotka käskevät tappamaan vääräuskoiset kuten Jeesus tapettiin sapatin vuoksi, niin ei siitä olisi itkeminen. Sattumalta vain kävi niin.

Äänestä
  • Kommonistien johtohahmot Stalin ja Putin syleilevät toisiaan.

    Äänestä

Ainoastaan muslimit käyvät valloitusotia ja tekevät pahojaan huutaen samalla "Allaahuu Akbaria".
Kohta ovat valloittaneet Euroopan.

Äänestä
  • Islam on valloittava ja uskontoaan levittävä uskonnollinen aate.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Islam on valloittava ja uskontoaan levittävä uskonnollinen aate.

    Periaatteessa evoluutio on siis onnistunut siinä hyvin. Luonnonvalinnassa vahvat pärjäävät ja heikot karsiutuvat pois. islam luonnovalinnan kannalta hyvä ratkaisu ja se valloittaa maapallon hiljalleen. Joskin se meno dikatuurivaltioihin kuten Venäjälle, Pohjois-koreaan, Valko-venäjälle tai Kiinaankin ottaa kyllä koville. Siinä evoluutio saa tosissaan puskea että niissä maissa pääsee niskan päälle Islamin avulla.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Islam on valloittava ja uskontoaan levittävä uskonnollinen aate.

    Islam ja kommonismi ovat samoja.

    Äänestä

  • Jos Europa on vahva ei kuka valloitta mutta lammas 80 vuotta USA aja sinut kuin lammas
    istu ja luota USA enemmän sama kuin 2021 Afgasnistan 20 vuotta Amerikka juoksi kuin rotta laivasta sitten Nato perä

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Islam ja kommonismi ovat samoja.

    En usko tai ainakin Amerikka ja EU ei usko että islam ja kommonisimi sama jos olisi sama USA ei auta Afganilainen Venäjä vasta 1980-1989

    Äänestä

Puurot ja vellit sekaisin..

1. Suomi ei valmistele sotaa, vaan pitää yllä puolustuskykyään. Se on jokaisen itsenäisen valtion velvollisuus. Sitä on tehty Suomessa itsenäisyyden alusta saakka.

2. Venäjä lietsoo vihaa koko länttä vastaan. Sillä ei ole merkitystä, koska Venäjä ei pärjää koko länttä vastaan. Sillä on vaikeuksia Ukrainassakin.

3. Suomella ei ole "asevelisopimusta" Ukrainan kanssa. Suomi ei lähetä sotilaita Ukrainan sotaan. Puolustusyhteistyö liittyy asetoimituksiin.

4. Suomi ei ole sodassa. Nato puolustaa jäsenvaltioita, mikäli niihin hyökätään. Venäjällä ei yksinkertaisesti ole rahkeita aloittaa sotaa 32 Nato-valtiota vastaan, joista osa ydinasevaltioita.

5. Raamattu ei puhu mitään Suomen kohtalosta. Muissa profetioissa en ole nähnyt päätä, häntää enkä logiikkaa. Yksikään profeetta ei esim. ole huomioinut että Suomi voisi olla Naton jäsen.

1Äänestä

Raamatun profetiat koskevat myös Suomea.
Jumalan tuomiot kohdistuvat myös suomalaisille.
Sodat lisääntyvät ja pahenevat Raamatun profetioissa.
Elämme lopunaikaa.

2Äänestä

Suomalaiset valmistautuvat sotaan Venäjää vastaan monin tavoin.
Se olisi hyvä jos joka ukolle annettaisiin rynkky kotiin.

Äänestä

Se on kyllä totta, että Raamatun ennustukset siitä että kuulette melskeitä sodista ovat nyt toteutumassa. Paha on nyt maailmassa valloillaan toden teolla.

2Äänestä

Ruotsissa jo sota.

"Ruotsi. Varhain lauantaiaamuna 30.3. Tukholman pohjoispuolella sijaitsevan Åkersbergan asukkaat heräsivät kovaan pamaukseen. Joku oli asettanut pommin kerrostalon viereen. Paineaalto oli niin voimakas, että se rikkoi myös useiden viereisten talojen ikkunat."

Äänestä

MISSÄ NATO SIELLÄ SOTA. SUOMESSA OLI ASIJAT PAREMMIN ENNEN NATOON LIITTYMISTÄ.. VENÄJÄN KANSSA OLI ASIJAT KUNNOSSA. KUNNES USA JÄRJESTI VALLANKUMOUKSEN UKRAINAAN JA SYYLLISTI VENÄJÄN

Äänestä
  • Mitä hyvää NATO on tuonut Eurooppaan ?

    Äänestä

  • Siellä missä Nato, siellä ei sotaa.

    Jos olisi Ukraina ennättänyt liittymään sotaan ennen kuin venäläiset rosvojoukot tulivat sinne raiskaamaan ja WC-istuimia varastamaan, niin ei koko sotaa olisi edes syttynyt kun rajalla olisi ollut Nato-ohjukset ja silloin ei olisi ollut mitään lakeja, että ei saa kuin oman maan sisällä sotia, ettei saa sinne Venäjälle ohjuksia ampua, vaan ensimmäisenä olisi tuhottu kaikki ydinasesiilot, lentokentät, panssarivaunutehtaat, öljynjalastamot ja sitten alettu kysellä että mitkä olikaan ne rauhanehdot

    Meillä on onneksi ollut Norjassa jo vuosikymmeniä Natotukikohtia ja sieltä on lyhyt matka Venäjälle.

    Nato on parasta mitä Euuropn turvallisuudelle voi tapahtua.

    Mikä olisi Suomen tilanne nyt jos ei olisi Natoa? Pelättäisiin löysät housuissa milloin humalaiset venäläiset sotilaat tulee varastamaan WC-istuimia ja raiskaamaan.

    Äänestä

USAan tulee sisällissota.
Sitten Great Reset ?

Äänestä

1 Venäjä tekee.
2.Venäjä hyökkäsi
3. Venäjä uhkailee.

Äänestä

Itä-Ukrainassa murhattiin Venäjällä syntyneitä jo ennen sotaa. Länsimaiset joukot oli Ukrainassa ennen 2014

Äänestä

Kaikki USAn toimesta sirkus poika otti vallan.

Äänestä

USA on Trumpin suulla uhannut erota koko Natosta. Ja näyttää hyvinkin siltä että Trumpista tulee pressa, joten kyllä Nato tule olemaan aivan Eurooppakutoinen järjestelmä Venäjää vastaan.

Äänestä

Naapurien sotalietsonnat ja uhkailut.
Kuka ja mitä ?

1. Miten Putin on uhkaillut Suomea?

2. Miten Suomi on uhannut Venäjää ?

Äänestä

Jos Suomi valmistautuu sotaan niin kysymys on SOTAAN VALMISTAUTUMISESTA.
Sotaan valmistautuminen kestää 1-2 vuotta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

1. Psykologinen sodankäynti lietsomalla naapurivihaa

2. Sota Ukrainan kanssa Venäjää vastaan. Suomen aseveli sopimus Ukrainan kanssa.

3. Sotavalmistelut Suomessa

Onko Suomi jo sodassa vai milloin se tapahtuu?
Suomen kohtalo profetioissa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu