Soittelee aikansa kuluksi filmitähdille.
Presidentin kanslian mukaan presidentti Stubb kiitti puhelussa näyttelijä Emma Thompsonia ”kauniista sanoista, luottamuksesta suomalaisiin sekä toivotti hänet tervetulleeksi uudelleen Suomeen”.
Presidentin kanslian mukaan presidentti Stubb kiitti puhelussa näyttelijä Emma Thompsonia ”kauniista sanoista, luottamuksesta suomalaisiin sekä toivotti hänet tervetulleeksi uudelleen Suomeen”.
Vastaukset 14
Vanhimmat
da da da, karasho sanoi s
ADAADA DAADA kuollut David daa.Davidin arkku on Jerusalemissa. Siirtykää sinne. Asumaan.
Vois kyllä pirauttaa muutamalle hallituksen ja ammattiliiton tyypillekkin, ja keskittyä tärkeimpiin asioihin. Noloo, et pressa rupee soitteleen henkilölle joka vähän kehaisee suomee, just toimii niinkun huonosta itsetunnosta kärsivä suomalainen. Tässä siitä oiva esimerkki taas.
Suomalaisilla on huono itsetunto. He ovat heti järkyttyneitä, jos joku puhuu ulkomaalaisen kanssa. Pahalta tuntuu sekin, että jollakin on hyvä kielitaito. Sellainen ei kuulu suomalaiseen kulttuuriin. Onneksi pressa osaa sentää sitä pakkoruotsia jonkin verran, ettei nolaa itseään Ahvenanmaalla tai prinsessa Viktoriaa tervehtiessään!
Kyllä varmaan Saaran armaan kanssa halvemmaksi tulee kuin Tamaran.
Viktoria osaa vähän suomea ymmärtää enemmän ja puhuu sujuvaa englantia saksaa ranskaa !
Mikä vika suomalaisissa oikein on, kun ministereilläkin on kielitaito-ongelmia. Sanna Marin on yksi malli siitä; englannin puhuminenki vaati preppausta jonkin aikaa, ja hän sentään oli istunut eduskunnassa jo vuosia ja ollut joku ministerikin ennen pääministeriksi pääsyä.
Jaa onko Emma Emma venäläinen ?
Thompin poika käännettynä
Son on poika englanniksi
Kleotomania on ikävä sairaus
Tultuaan 20 kilometrin aamulenkiltä klo 7 Alex joutuu miettimään että mitä sitä nyt tekis. Eikä parempaa keksi. Tätä se on seuraavat 6 vuotta.
Tarkkaa asioihin perehtymistä odotettaisiin .
Nyt se kolmen pointin robotti istuu HIFKin matsissa.