Pallopää ja Lättäpää pastorit kohtaavat väittelyssä

Koko 4 tunnin väittelyyn linkki tässä, Pallopää pastori häviää väittelyn:

https://www.youtube.com/watch?v=FplSEWdSVg0
9266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Litteän kannalla oleva pastori esitteli kattavasti todisteita litteästä maasta.

Pallopastori taas pelkkiä NASAn maalauksia jotka kyettiin suorilta osoittamaan väärennöksiksi.

Äänestä
  • Miten litteästä maasta voi esittää todisteita? Sehhän on valetta koko juttu.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Miten litteästä maasta voi esittää todisteita? Sehhän on valetta koko juttu.

    Persekärpänen on monta kertaa todistanut, että Maa on pallo ja on kiertänyt auringon monta kertaa ja pyörinyt akselinsa ympäri monta kertaa.

    Äänestä

  • Sinulla meni litteä ja pallo väärin päin. Ja laitoit vahingossa NASA:n "litteän maan papin" sijaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Persekärpänen on monta kertaa todistanut, että Maa on pallo ja on kiertänyt auringon monta kertaa ja pyörinyt akselinsa ympäri monta kertaa.

    Kuulehan SINÄ Persekärpänen, kyllä kaikki jo uskovat sinut typerykseksi, vaikket koko ajan tuota ääliömäisyyttäsi esiin toisikaan.

    Äänestä

Sille, joka ei ole lukenut ja ymmärtänyt pätkääkään fysiikkaa, niin pelkästään sähkövalon syttyminen , lentokoneen lento ja kynttilän palaminen on ainainen ihmetyksen lähde.

Puhumattakaan siitä, miten selitetään vuodenaikojen ja päivän ja yön vaihtelut.

Äänestä

Lättäpää voitti koska lättäpäällä videomateriaalia todisteena.
😄😄😄😄😄

Äänestä
  • Tarkoitat: tietokonegrafiikkaa ja huonoja maalauksia ? Yhtään oikeaksi todistettua valokuvaa tai videota litteästä maasta ei ole koskaan esitetty.

    Äänestä

Amerikassa on kymmeniä, ellei satoja kirkkokuntia. Isoja ja pieniä.
osa hyvinkin kaupallisia, mutta rekisteröityjä kumminkin.

Muistan 1980-luvulta (no, te kaikki varmaankaan ette olleet edes syntyneet tuolloin), kun joissakin lehdissä (no ei Hesari) mainostettiin miten kirkollisia arvoja saattoi ostaa sopivalla hinnalla, kunhan vain hyväksyi "emokirkon" ylevät periaatteet. Esim. jos kirjallisesti vakuutti, että pyyteettömästi rakastaa lähimmäistään (no ei huono vaatimus), niin xx dollarilla sain papin arvon, xx kertaa kolme sait piispan arvon jne.
Saattaa olla vielä ne lehtileikkeet tallella.
Mutta kysyjille vastaan, että minulla ei ole sieltä kirkollista arvoa, joskin 200 taalaa piispan diplomista seinällä olisi kyllä kohtuukorvaus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koko 4 tunnin väittelyyn linkki tässä, Pallopää pastori häviää väittelyn:

https://www.youtube.com/watch?v=FplSEWdSVg0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu