Suostumus tarkoittaa, että saa tehdä jotain, sitä ennen kaikki seksi on oletusarvoisesti kielletty lailla = ei saa, lopeta, en tykkää tuosta mitä teet, näpit irti! Koskee jopa väkisin suutelua. Siinä kohtaa auttaa herkkyys lukea sanattomia viestejä. Nainen ei halua esiintyä tyrkkynä, mutta pois työntäminen on kerrasta poikki sitten. Sekin tarkoittaa "ei". Nuorten on usein vaikea sanoa "ei" ihan suullisesti, toivovat, että mies käsittää muutenkin, mutta hormonihemmothan eivät halua käsittää. Siksi opeteltava todella sanomaan se.
Eivätkö nuoret muka ymmärrä luettua
Anonyymi-ap
14227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
teukka ei kysele lupia vaan ottaa niskasta kiinni ja alkohuuruisella mustahammas suullaan suukottaa, ulkomaalta saa paremmin naista siksi
suomessa vain alaikäiset hetken rahastaa
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Teukat ovat kuolemassa sukupuuttoon ja hienotunteisemmat ja kierommat tyypit tulemassa tilalle. Teukoilla oli yleensä sydän paikallaan, jos eivät olleet vaimonhakkajatyyppiä alunperinkin. Harva nainen enää pysyy nyrkin ja hellan välissä, vaan ottaa lapset ja lähtee. Ja jos mies juo omat tienestinsä ja antaa vaimon elättää perheen. Tai ostaa upouuden auton eikä anna rahaa kotiin. Ja kuitenkin useimmat miehet haluavat vaimon ja lapset. Miksi?
Niinpä, oletusarvoisesti kielletty mutta jos annetaan signaali että suostuu ja suorastaan houkuttelee ja siinä vaiheessa kun kieltää on jo vahinko tapahtunut.
Vähän sama kuin tyrkytät 50 seteliä vastaantulevalle ja kun hän sen ottaa niin alat huutaa isoon ääneen ettei saa varastaa sitä ja syytetään varkaaksi.
Mielestäni "uhrin" käyttäytyminen pitää ottaa isompaan rooliin oikeusasteissa, vastuuta pitää olla myös "uhrilla".
Totta, ei naisten kannata vieläkään luottaa tuntemattomiin miehiin ja lähteä yökylään ja olettaa, ettei mitään tapahdu. Kun on nuo tyrmäystipatkin, vaikka sanoisikin ei. Mitä hyötyä on laista, joka suojelee vasta, kun vahinko on tapahtunut. Tai siis ei suojellut. Eihän ihminen jätä lompsaa ja käsilaukkuakaan pöydälle ja lähde vessaan, mutta itseä ei ymmärretä suojella. Vastuu/rapsut naisellekin tällaisessa tapauksessa.
Nainen ei ole käsilaukku tai lompakko, eikä hymy tarkoita "viiskymppisen viuhuttelua" että tule ottamaan, enpäs annakaan.
Millainen olento on mies, jos sen kanssa ei voi olla edes samassa tilassa ilman, että se oletettavasti hyökkää kimppuun vailla mitään aivotoimintaa? Pitäisikö sellaisten saada edes liikkua vapaana?
Uhri on uhri, ei "uhri".
Ja tämän takia sitä lakia on muutettu niin päin, että suostumus on oltava. Kun meillä on valitettavasti valtava määrä miehiä, joiden mielestä suostumus tulee jopa siitä, että nainen on samassa tilassa kuin mies.
"Millainen olento on mies, jos sen kanssa ei voi olla edes samassa tilassa ilman, että se oletettavasti hyökkää kimppuun vailla mitään aivotoimintaa?"
Persu.
Missään nimessä ei kannata jättää omaa lasiaan vahtimatta pöytään eikä ottaa tuntemattomilta juomia ja juoda niitä. Missään nimessä ei myöskään pidä lähteä juomaan muiden juomia pöydästä luvatta tai luvalla. Jos joku tuo sinulle juoman, älä juo.
Ennen kaikkea missään nimessä ei pidä raiskata ketään. Se on tässä se olennainen asia.
Naisten ei tarkoittaa kyllä, paitsi jos jälkikäteen muuttaa mieltänsä. Ja kyllä tarkoittaa kyllä tai ei, paitsi jos jälkikäteen muuttaa mielensä.
Kannattaa siis pitää näpit irti jos ei halua tiilenpäitä lukemaan.
Jos sinulla on vaikeuksia ymmärtää puhetta, niin olet oikeassa. Sinun ehdottomasti kannattaa pitää näpit irti. Tee niin.
Eihän suostumus tarkoita sitä ettei kieltäydy vaan sitä että suostuu. Miksi siis pitäisi työntää pois tai sanoa ei? Jos niin ei tee, onko silloin antanut suostumuksen?
Minusta heteroseksi pitäisi kieltää lailla…
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18342640
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞