Riistäjä, saksia heiluttava , pilkkaaja ministeri. Nauttii, kun kansalaiset kärsii.
Voi kunpa tietäisit, kuinka monen ajatuksissa olet tälläkin hetkellä.
Ja voin kertoa, että ne ajatukset eivät sisällä hyvää karmaa.
https://www.adressit.com/riikka_purran_on_erottava?fbclid=IwAR0t3wwwDe1ID4SmFgwRdFHN26oVeL852oHqDKduBEtT-GoE4jldo4B4fpI#form
Voi kunpa tietäisit, kuinka monen ajatuksissa olet tälläkin hetkellä.
Ja voin kertoa, että ne ajatukset eivät sisällä hyvää karmaa.
https://www.adressit.com/riikka_purran_on_erottava?fbclid=IwAR0t3wwwDe1ID4SmFgwRdFHN26oVeL852oHqDKduBEtT-GoE4jldo4B4fpI#form
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jos tutkittaisiin uudestaan, missä maassa asuu onnellisimmat ihmiset ja Suomessa otettaisiin vertailuun Persut, ei asteikko riittäisi.
PS :n ministerit ja Halla kuin maansa myyneet.
Purra on paras ministeri koskaan!!!
Tämä hallitus on saanut Suomen täyteen kaaokseen eikä loppua näy. Eiköhän olisi aika erota ja perustaa tänne virkamieshallitus,johon tulisi ihmisiä jotka tietävät asioista mistä päättävät. Täysiä tolloja koko ministerikaarti, ei mitään ymmärrystä mistään ja jälki on sen näköistä.
Typerin ministeri, nolannut itsensä pahemmin kuin reisiä levitellyt mariin
Huonoin ,rumin ja oksettava.
Näin pitäisi tehdä. Ja virkamiehet jokaisesta puolueesta. Yhtä monta jokaisesta. Tästä ei tule lasta eikä paskaa.
Tyhmä kommentti 👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻
Paljon lähti sosiaalipummeilta löysää rahaa pois hyvä purra olet ihana🥰
Äitistäkö kerrot
Eihän koskaan eduskunnassa ole väkeä joka oikeesti välittää kaikki valehtelee ja omia oikeuksiaan vaan haluavat. Purra ja orpo on kaiken huippu
Mamut on kautta aikojen suurimpia sossu pummeja. Rahat pois mamuilta kun ovat niin lihavia eivät jaksa töitä tehdä
Ei todellakaan. Olisikohan nyt kuljettava henkivartija mukana. Siinä ei sakset auta kun tulee nokkaan.
Itseään saa syyttää jos käy köpelösti.
👍🏻👍🏻👍🏻
Demareita ei politiikassa tarvita.
Heillä ei ole mitään annettavaa kenellekkään.
Tyhjyyttä kumiseva tynnyri koko sdp- puolue.
Demarit on tunnetusti rosvosakkia mutta ei ne sentään köyhiltä vie niinku tää irvistelevä Purra.
Hillotolpalle pääsi isoille palkoille niin lähti järki päästä. Sekopäisen vaikutelman antaa.
Kuitenkin täytyy IMf menettely muuten siinä ei enää silloin mitkään sakset riitä tarvitaan moottori
Saha
Riikka on yksi maamme kärkipoliitikoista . Vihreiltä ja vasemmistopuolueilta sellainen puuttuu joten paras olla oppositiossa .
Kun ei ole täyttä annettu niin ei voi täyttä vaatia. Tämä pätee hallituksen ministereihin ,joilla ei ole mitään käsitystä missä jamassa tämä maa on ja ajetaan silmät kiinni päin helvettiä. Kenen etu on ,että koko maa on kaaoksen partaalla eikö yhdessä pystytä sopimaan mistään. Persujen aivoissa on ainoastaan muiden haukkuminen vaikka itse ovat täysiä idiootteja. Ei pystytä edes ymmärtämään miksi maassa nyt lakkoillaan. No siksi,että idioottien päätökset saadaan johonkin tolkkuun. Kokoomuksen huulipunaladyt eivät ole edes köyhää ihmistä nähneet.
Naurakoon nyt. Soinin osa odottaa viimeistään vaalien jälkeen.