No jo vain!
Ei riittänyt että naisille housut.
Miehet ilman kravattia!
Ei kenttätunti uteluja!
Parrat ok!
Uudessa "syö silliä, juo kuravettä päälle" jw örk päivityksessä todetaan että myös korvis ok!
1. huhtikuuta...
Ei riittänyt että naisille housut.
Miehet ilman kravattia!
Ei kenttätunti uteluja!
Parrat ok!
Uudessa "syö silliä, juo kuravettä päälle" jw örk päivityksessä todetaan että myös korvis ok!
1. huhtikuuta...
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hetken ehdin jo ajatella, että ei kai sentään. Mutta sitten muistin, mikä päivä. Eli ei sentään. Mutta voisi joskus tulevaisuudessa olla?
up up up
Olihan Israelissa aikoinaan miehillä korvakorut.
Entisaikojen JT olivat ulkonäöltään todella erinäköisiä kuin nykyajan JT. Eivät he olleet lyhythiuksisia puku ja kravattiukkoja.
2. Mooseksenkirja 32 kertoo, että miehet käyttivät korvarenkaita..
Ei minustakaan naisille housuja, sillä kenno tuulettuu paremmin hameessa. Ihan muuten vain ja myös Peräilmasuorituksen jälkeen.
Kyllä ne miehenkin pelit paremmin tuulettuvat kilvissä kuin rumissa sarkahousuissa. Skotit ymmärtävät, mikä miehille sopii.
Korjaus: ei kilvissä vaan kiltissä
Tietenkin on jokaisen oma asia, miten pukeutuu. Minulla ei ole tapana kysellä konservatiiviselta miehiltä pukeutumisneuvoja. Itse en ole konservatiivinen kuin 30 %.
Näin on. Kyllä killuttimetkin tarvitsevat tulletusta. Ja myös jäähdytystä, jotta pikkuvekkulit jaksavat uiskennella.
Kaikki muu oli totta paitsi korvakoru.
Niin nykyajan JT. Mutta menneisyydessä oli toisin.
2. Mooseksen kirja 32: ”Niin Aaron sanoi heille: Irroittakaa korvarenkaat, jotka ovat vaimojenne, poikienne ja tyttärienne korvissa, ja tuokaa ne minulle.” Näköjään Raamatusta löytyy oikea totuus. JT totuus ei ole JT totuus. Jos jotakin noudatan, noudatan Raamatun totuutta enkä KT totuutta. Se on täysin ihmistekoista ja keksittyä, ja poikkeaa Raamatusta.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18342859
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞