Harmi, että yksi kuoli.
Vantaan kiusaajat saivat ansionsa mukaan!
14
1160
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko matu
- Anonyymi
Puhut vähän mutta asiaa. Tässä tapauksessa aivan sama kuka ampuja oli, teki sen millä itseään puolusti.
- Anonyymi
Niille, jotka kiusaavat toisia, herätys! Olisiko syytä lopettaa muiden ihmisten kiusaaminen?
Tähän asti asia on ollut niin, että kiusattu on joutunut vaihtamaan koulua. Kiusaaja saa jatkaa entistä tapaansa kaikessa rauhassa.
Nyt taisi käydä niin, että kiusaaja ei vaihtanut koulua vaan hiippakuntaa.
- Anonyymi
Jos kiusaa,joskus voi käydä kehnosti, kun kiusattu antaa takaisin.
- Anonyymi
Ampujamurhaaja keksinyt tuomiotaan helpottamaan ja sympatiaa kerätääkseen koulukiusaamisen.
On päästy suomalaisessa oikeuskäytännössä rikollisen valkopesuun ja tehdään uhreista syyllisiä. - Anonyymi
Kiusaaja sai ansionsa mukaan ja vähän enemmänkin. Pitihän se arvata, että jossain kohdassa kiehahtaa jollakin yli ja kostaa ankarasti.
Kouluissa eikä missään ole ainakaan tähän mennessä suhtauduttu vakavasti kiusaamiseen. - Anonyymi
Kiusasko nuo muslimitytöt tuota poikaa
- Anonyymi
Ampuja ollut häirikkö ja kiusaaja ja nyt sepittää tarinaa kuinka häntä kiusattu ja media uskoo..
Kohta tappaja elvistelee vapaana. - Anonyymi
Jokainen joka on tullut kiusatuksi koulussa, tietää miksi tämä tapahtui.
- Anonyymi
Onneksi tytöt elävät, jotta ymmärtävät mitä heidän mahdollinen käytöksensä kiusattua kohtaan sai aikaiseksi. Mitään sympatiaa ei heru heille, eikä uhrille.
Olin itse vakavasti kiusattu koulussa, todella herkkä ja ja ujo tyttö. Miettikää mitä on saada ala-asteikäisenä nyrkistä luokan pojilta? Tulla syljityksi ja potkituksi. Ja joutua joka viikko ma-pe siihen helvettiin vuosiksi. Kukaan ei puuttunut asiaan.
Fyysisen väkivallan lisäksi vuosia henkistä väkivaltaa. En tehnyt itse mitään, en puhunut yhtään mitään kouluaikana. Minun arkuuteni vuoksi minut pahoinpideltiin päivittäin joko henkisesti tai fyysisesti. Olin ulkonaisesti hyvännäköinen, tytöt taas kiusasivat siitä ja pilkkasivat minua sanoin "kuvankaunis". Vaatteet tai ulkonäkö eivät olleet syynä kiusaamiseeni, vaan se, että olin ujo ja arka.
Kerrankin pari vuotta vanhempi poika seurasi minua koulun jälkeen. Yhtään mitään en hänen kanssaan puhunut koskaan. Koska huomasin, että hän seurasi minua. Lähdin pakoon metsään ja hän seurasi jälkiäni lumessa. En sanonut yhtään mitään, mutta hän löi minua kasvoihin. Ihminen on susi, jos joku laumassa on pelokas, hänet tuhotaan. Näin minä olen tämän ymmärtänyt.
Voisiko joku edes lukea tämän ja tajuta, minkälainen helvetti kouluelämä minulle oli ja en tule koskaan toipumaan siitä.
Näin kouluaikana myös muita kiusattavan niin raadollisesti, että vieläkin mietin kiusattuja. Yksi tyttö loppujen lopuksi joutui psykiatriselle osastolle yläasteella näiden helvetin kiusaajien vuoksi, samoin yksi poika. Heitä kiusattiin vielä pahemmin kuin minua. - Anonyymi
aSEEN OMISTAJA VASTUUSEEN aSEEN OMISTAJAN NIMI JULKI. JA TUOMIJOLLE
- Anonyymi
ei olut kiusattu vermon raveiss ei vaan isä ahtaaja voittanut ..
- Anonyymi
Missä Antti Lintmanin surunvalittelu Vantaan johtajana? SDP johtanut Vantaata vuosikymmeniä?
- Anonyymi
Tässäpä taas faktatietoutta kuka johtaa Vantaata.
https://vaalit.yle.fi/kv2021/fi/regions/2/municipalities/92/
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380