Mitä veikkaatte onko kunnalla vielä monta vuotta aikaa jäljellä itsenäisenä kuntana? Nyt kun Kivitipun saattohoito on saatu päätökseen ja hautajaiset pidetty, tilanne näyttää erittäin synkältä. Ensi vuonna enää yksi koulu kun Länsirannan koululle laitetaan lappu luukulle. Kunnan suurimmat veronmaksajat (turkistarhat) ajetaan kohta pakotetusti alas. Geopark sekoilu sen kun jatkuu joka on käytännössä pohjaton kaivo johon kunnan viimeiset äyrit heitetään.
Lappajärven tulevaisuus, onko sitä?
10
595
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tuota Länsirannankoulua pitäisi sulkea
- Anonyymi
Kauhava pelastaa teidät.Ja pian.
- Anonyymi
me ei sinne haluta pysykää siellä kauhavalla vaan.
- Anonyymi
Puupääpolitiikkaa pahimmillaan on tuo kankkulan kaivo Kivitipun lähellä , jota lapualainen firma kaivaa monella kaivinkoneella veronmaksajien varoilla, sitä on kaivettu ainakin puoli vuotta.
- Anonyymi
Lappajärvellä tulevaisuus taattu jos aletaan töitä oikein tekemään eikä keskitytä vaan huveihin.
- Anonyymi
Kyllä se Geopark ehtii muutaman kerran kupata rahaa alueen kunnilta ennen hölmöjen idealistien homman käsiin sulamista.
Siksikin pitää nopeasti keksiä seuraava kyllin tyhmä ja kallis turha projekti.- Anonyymi
Kalajoki ne rahat kuppaa.
- Anonyymi
Puupääpolitiikan avulla se sitten toteutetaan.
- Anonyymi
Etelä-Pohjanmaalla tulevaisuutta on Ilmajoki-Lapua välillä, ei missään muualla. Tämä itäraja on menetetty .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678