Poliisi politikoi äärioikealle ek-medioissa, Vantaan kouluampumis tiedotuksessa

Anonyymi-ap

Amerikkalaistyyppisen, äärioikeistolaisen lähestymistavan, "sankarimyytteineen", Vantaan kouluampumisen tutkintoihin tuonut poliisiviranomainen, tietää varmaan mitä on tekemässä, kun sulkee silmät kouluampumisen, ym väkivallan ja pahoinvoinnin todellisilta syiltä Suomessa: isolta, korjaamattomattomalta köyhyysongelmalta, eriarvoistamiselta, kansan kahtiajaolta.

https://yle.fi/a/3-11892227

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18333534/suomen-vakavin-turvallisuusuhka-on-iso-koyhyysongelma#comment-127143126

Poliisiviranomaiset olisivat voineet valita, toisenlaisen lähestymistavan tiedotukseen, Vantaan kouluampumisesta: vetoamisen yhteiskunnallisiin päättäjiin eduskunnassa, köyhyysongelman korjaamiseksi. Puolueeton asiakeskeinen, demokratian ja oikeusvaltion, kansanvallan lähestysmistapa , poliisin tiedotuksessa, olisi antanut paljon mahdollisuuksia, vakavan väkivallan ennaltaehkäisemiseen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-

Ovatko poliisivoimat Suomessa, jo käytännössä yksityistettyjä toimijoita, kuten ns. pelastuspalvelut, onko poliisin toiminnan tiedotuksessa, eli äärioikealla politikoinnin syynä raha ?

7

787

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-media väitti jotta ampumisen uhreiksi joutuneet lapset olivat itse syyllisiä siihen miksi heitä ammuttiin. EK-media "todisti" jotta ammutut lapset olivat koulukiusaajia vaan missä on EK-median näyttö valheellensa !

      • Anonyymi

        Äärioikeistolaisen vihaväkivallan kohteet, väkivallan uhrit, ovat syyttömiä. Heitä alkaa olla jo kohta puolet väestöstä, köyhyyteen pakotettuina, vaikka osa siinä köyhyysrajan yläpuolella, vielä muka olisikin, on köyhyysongelman ja sen seurausten, eli vihaväkivallan, annettu päästä rehottamaan, isoimmat talous-pörssirikokset, tutkimatta ja syyttämättä jättämisellä.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928067/itsemurhat-tapissa-koyhyysongelman-takia---eivat-parane-quotpuhelinsoitollaquot#comment-121891723

        Viranomaiset ostettu hiljaisiksi, eivät yritäkään hoitaa tehtäviään, eli perehtyä väkivallan syyhyn, taloudelliseen väkivaltaan, köyhyyteen pakottamiseen. Tuo amerikkalaistyylinen "sankarimyytin" toisteleminen ek-medioissa, on kyllä tiedonvälityksenkin rimanalitus.


    • Anonyymi

      Te pelle Suomijuntit ette vielä ole tajunneet koko jutun salaisuutta! Koko juttu on LAVASTETTU hiton pellet!!! Että teiltä saataisiin aseet helpommin talteen kun Amerikkalaiset joukot lopulta tulevat ;=))

      https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/04/image-19.png

      Tai oikeastaan ne on täällä jo ;=P

      https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-274.png

      Lastettu ihan samalla lailla kuin tuo teiän suuri lamanne että saataisiin Suomi Eurokuntoon Red shield = Rothschild omistajille ;=))

      https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-86.png

      Kun niillä on vielä teiltä velkakarjalta saatavia ;P

      https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-144.png

      On varmaan vaikeaa olla Suomijuntti kun on noin hiton TYHMÄ!!?

      https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-186.png

      MUAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Suomessa on n. 5,5, vaiko jo 6 miljoonaa asukasta, joten keille "teille" luulet irviväsi äärioikeistolainen ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18312368/6-200-000-000-porssirikollisten-havittaja-ym-sotabisneksiin

      Pidätkö itseäsi muita ihmisiä nokkelampana, kun räkytät. Miettisit mistä yritetään keskustella, aihe on todella vakava ja tärkeä, ihmiset haluaisivat ennaltaehkäistä ja torjua väkivaltaa yhteiskunnassa, mutta viranomaiset vetävät toiseen suuntaan, käyttävät tilaisuuden torjua vastaavia tapauksia, äärioikeistolaiseen politikointiin, jenkkiläiseen "sankarimyytin" toisteluun, kuin papukaijat.

    • Anonyymi

      Koulu jossa on menty niin pitkälle, että on annettu pahoinvoinnin ja eriarvoistamisen rehottaa, köyhyysongelmasta vaikenemalla, ei sisällä sankareita.

      Nyt olisi poliisiviranomaisilla ollut mahdollisuus, vedota päättäjiin, väkivallan syiden torjumiseksi, eli köyhyysongelman korjaamiseksi, vaan mokasivat sen mahdollisuuden, sama "sankarimyytin" toisteleminen, tullee tutuksi tulevaisuudessakin, pahoin pelkäämme.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      85
      3952
    2. 51
      3258
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      154
      2999
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      59
      2923
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2446
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2276
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1964
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      161
      1902
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      91
      1311
    Aihe