...vie hoitajatkin vanhuksilta.
Mikä saatanallinen leikkaushulluus OrpoPurraan on oikein iskenyt?
He ovat jo selkeästi täyttä ymmärrystä vailla, kiima leikkauksiin on ottanut vallan, muuttunut addiktioksi. Psyykkiseltä pakkomielteeltä vaikuttaa.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010344634.html
Soitamme pian valkotakkiset noutamaan, joiden täytyy varmuuden vuoksi pukea kaksikolle paidat, joissa on liian pitkät hihat.
Mikä saatanallinen leikkaushulluus OrpoPurraan on oikein iskenyt?
He ovat jo selkeästi täyttä ymmärrystä vailla, kiima leikkauksiin on ottanut vallan, muuttunut addiktioksi. Psyykkiseltä pakkomielteeltä vaikuttaa.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010344634.html
Soitamme pian valkotakkiset noutamaan, joiden täytyy varmuuden vuoksi pukea kaksikolle paidat, joissa on liian pitkät hihat.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ei tää hallitus kauaa leikkaile. Kansa leikkaa persujen kannatuksen nollaan.
Petturipurra on Antikristus. ( Petosjytky )
Toivotaan, että tämä sairas hallitus kaatuu kehysriiheen ja RKP kaataa tämän hulluuden.
Tämä hallitus on kaikkien aikojen sairain ja velkaa lisätää aivan tolkuttomasti.
Tämä hallitus puhui potaskaa lupauksissaan ja perust petti duunarit.
Rasismia, vihaa ja miten kokoomus lähti apupuolueeksi perusuille.
Näin saamme suomen ajatteua alas ja kohti itämaiden byrokratiaa ja palkkojen alas-ajoa.
Kohta Suomi poika ja tyttö on kortistossa kun yrittäjien Pentikäinen vääntää hallituksen kanssa alipalkkoja muutamia euroja tunti.
Eli eläkkeistäkään ei kerry jatkossa, jää aivan olemattomiksi kun työttömyyskorvauksista ei kerry eläkekertymiä.
Seuraavassa gallupissa alkaa jo keskusta koputella olkapäälle.
Hallituksen päivät on pian luetut.
Taitaa mahdollinen eläkkeisiin puuttuminen vetää tapin orpopojan paatista.
Joutaakin hyvin.
Osoittaa sen kuinka vähän kunnioittaa meitä suomalaisia. Noi eliittinatsit. Suomen Sisun jäsenet. Niitten oma öyhötys menee kaiken edelle, Putin tykkää!
Kyllä. Nimenomaan nauraa epäsovulle
Purralle ei oma maa eikä mikään muukaan maa ole ensin. Mutta Mestari on ykkönen! Hallelujah!
Ehkä kannaisi perehtyä tarkemmin asiaan eikä uskoa vasemmiston putinilaista propagandaa. Goebbelskin oli oppipoika demarien propagandisteihin verrattuna.
Tulihan se persukin kolostaan !
Nyt vaan jos eläkkeitä leikataan, niin vähennetään ostovoimaa ja vaikutetaan sillä tavalla.
Törkeää jos jo ennestään pienistä eläkkeistä leikataan, miksi ei suurista ja heidän jotka ovat saaneet palkoissaan kultaisen kädenpuristuksen.
Mikis ei sopuetumiseläkkeisiin kosketa kertaakaan, eismerkiksi kokoomuksen Tuija nurmi Lahdesta saa johtajan palkan päälle useita tuhansia, tämä on törkeää.
Samoin Timo soini saa lähes 5000 tuhatta euroa sopeutumsieläkettä, että näin ne porsaat.
Tässä näkee, että rikkaille lisää ja köyhiltä pois ja heidät saa laittaa ahdinkoon.
Nyt vaan kulutusta vähennetään ja ei osteta kuluteta, näin se on vastaisku suomen taloudelle ja hallitukselle.
Pankaa merkille keitä äänestätte jatkossa päättäjiksi nyt on näytön paikka jatkoon ja tämä on hyvä mittari alkaa vaikuttamaan jatkossa.
Kyllä. En käsitä mikä niitä vaivaa. Leikkauksen kohteeksi ihmiset saa kelalta rahat, niin mikä hiton säästö siitä tulee ? Konkursseja tulee viikottain kun ei ihmiset voi eikä uskalla kuluttaa.
Eikä ne kummatkaan näytä tietävän toistensa puheista mitään. Keskusteleeko ne edes toistensa kanssa. Purra höpöttää toista ,Orpo toista. Ja sitten selitellään .
Tämä hallitus on into kikkuralla leikkaamassa vähävaraisilta. Varakkaille jaettiin heti veroalet. Nyt kauhea parku kun joutuvat sopeuttamaan 3 miljardia. Hämäläisten touhua. Tuodaan säkillä valoa tupaan. Laskutaito aivan hukassa. Ei voi kauhalla vaatia kun on lusikalla annettu.
Valtionvelka on kestämätön!
Valtionvelka on kertakaikkisen KESTÄMÄTÖN! Asialle täytyy tehdä jotain NYT ennenkuin on kertakaikkiaan liian myöhäistä!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9CVqA7FGeuI
Eläkelläiset ei ole tuota velkaa saanu aikaan,päinvastoin!ovat työllään nostanut tämän maan hyvinvointivaltioksi jonka vihervassarit tuhos!
Niin on. Euroopan maissa 84% keskimäärin Italiassa, Kreikassa, ja Espanjassa yli 100%.
Suomi kekiarvon alapuolella vähän. Oliko 13 maata yli ja 14 maata ali tuon 60% tavoitteen BKT;sta?
Mutta ihan ollaan samassa veneessä muitten maitten kanssa.Pitäis vaan saada sitä bruttokansantuottoa. Sitä kai ei tule palveluita karsimalla ja työttömiä lisäämällä?
Minä työläistaustainen kyllä kuokin peltoni,rakensin, en tuhonnut. Tuin vähäosaisten auttamista, ihan yhteiskuntarauhankin vuoksi. Köyhyys tuottaa konflikteja.Ketään ei jätetä. Heikoimpia tuetaan. Lapsia, vanhuksia ja sairaita.
Taitaa olla outo ajatus nykypersulle? Mutta joo, jotkut meistähän teidätkin vat luoneet. Vaikka koulutusmahdollisuuksia ollaan yritetty tarjota!
P.o hölmöläisten touhua, vaikka olkoonkin hämäläisten.
Mitäpä se sitten hyödyttää maksaa ympärivuorokautisesta hoidosta.
Saahan paskavaipoissa maata kotonakin.
Eikä kaikki iäkkäät suinkaan ole makaavia.
Siinäpä sitten enenevästi kaatuillaan ja asennellaan vaikkapa tekoniveliä.
Eutanasian kannatus on kuulemma kasvanut.
Ehkäpä voidaan leikata giljotiinilla?
Nyt eläkeläiset suuttuvat, siitä ei Orpo ja Purra selviäkään.
boomerit jyräävät hallituksen
Ylisuurista eläkkeistä voi leikatakin, sanotaan nyt vaikka 3000:n euron yli menevistä.
Paljon on sellaisia eläkkeensaajia joilla eläke jää alle 1000 euroa, siinä on oltava jo tarkkana elämisen kanssa jos sairauksia ja kovia asuinkuluja jne.
Suomi on ajautumassa yhä pahempaan jamaan kun velkataakka vaan kasvaa ja kasvaa, on ihan turhaa valitusta, että mistään ei saa leikata kun totuttu elelemään yli varojen.
Vasemmistonkin olisi syytä miettiä kuinka pahenevassa velkatilanteessa maallemme käy ja alettava ymmärtää, että velkaa ei nousevilla koroilla voida ottaa lisää kovinkaan paljoa.
Purra lakkauttaa vanhainkodit, koska siellä on työvoimaa suomen työvoimapulaan, vanhuket ja eläkeläiset töihin haluaa Purra.
Purralle sopiva slougan on, että puupalttoossa eläkkeelle.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
raha ja työ katoaa Suomesta kiihtyvää vauhtia ulkomaille.
Suomi on Netto-maksaja, ilman todellista äänivaltaa, eu nato.
Tilanne on tosi heikko.
Suomen itsenäisyys on hävinnyt. Suomi on joutunut läntisen energia- ja raaka-aine ja inflaatio-, tulonsiirto- keinottelun armoille. Kilpailukyky häviää Suomesta. Elintaso laskee. Tilanne on huono.....
- Tässä tarkoituksella tehdyssä kriisissä, ukraina toimissa, us globalisti rahan aiheuttama tuho on suurta. Ahneus ja ylimielisyys tuhoaa.
globalisti raha, us, eu, nato, cia lähti ristiretkelle itään,, vaihtoi ukrainan hallinnon.
- valtaan nostettiin tv-koomikko.
( -joka on omalle kansalleen yhtä tuhoiisa , kuin 1930-40 L oli taidemaalari Saksassa..).
Venäjä pysäytti globalistien ja naton itään etenemisen, tuli sota...
Ukrainan hyödyntämisestä taistellaan.
Nyt on ukrainassa kuollut jo nato kenraaleja ja kymmeniä nato upseereja, natomiehistöä sadoittain.. Nato on syvällä suossa.
Englantilaiset, ranskalaiset, puolalaiset. us, .. jne. Lisää siellä tuhoa. ja ajaa globalisti rahan etua !
Nykyään Ollaan täysin vääristävän nato-propagandan alla, niin ikävä totuus siitä,
että länsi politikoilla ja länsi rahalla on verta käsissään --- jää kertomatta !!
Ukrainan menetykset on valtavat, yli 1/2 miljoonaa... ja sota invalidit lisänä.. toinen
1 /2 miljoonaa..
- Olisi aika lopettaa tämä länsi rahan ja globalistien uusi vietnam.
ukraina-vietnam tulee liian kalliiksi.
Ukrainasta ei saatu haluttua lebensraumia länsi-keinotteluun !!
Black rock, goldman sachs, rotschildit, haliburton, black river,, monsanto, exon mobil, royal dutch shell, useat pankkit lontoo city, new york.. jne,,jne,
jäivät ilman huikaisevia voittoja...
Ja lähi-itää ja afrikkaa ei hallita ukrainan viljalla....
Lisäksi venäläinen on sotkenut ranskan siirtomaa-imperiumin saharan etelä-puolisilla alueilla !! Mullistuksia on ja ei ollenkaan globalisti rahan toiveitten mukaisia.
Aloittaako nyt globalisti raha suuren kostoretken, vai vetäytyy, kuin aiemmin vetäytyi vietnamista ja afganistanista ?