suomen rahat meni pakolaisuuteen ja ulkomaille

suomen oman kansan hyvinvointi,terveys,ja turvallisuus menetettiin kun otettiin vuodesta 2015 pakolaista ja yhteiskunnan sliipparia sekä rahojen työntäminen ulkomaille näyttääkseen että suomi pelastaa maapallon.
enää ei ole toimivaa terveydenhuoltoa eikä poliisiaå yms.
kiitos tästä kun vielä viette köyhien sairaitten tulot.
13243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kansan yhtenäisyys mennyt polittiikojen sika ahneuden takia ja hyväveli kerhojen sikailuun.

Äänestä

suomi on korruptoitunut sekomaa

Äänestä
  • Yks vitun hailee kun rahat jaetaan ulkomaille.

    Äänestä

Se on niin et sitä rahaa löytyy kyllä sellasiin !! Omakanssa vanhusten hoito ja lapset nuoret ! Ja eläkeläisistä tullu luusereita joita pitää rangaista kun tehneet töitä ja maksaneet veroo ja eläkkeestäkin maksetaan vero! Ei kertakaikkiaan ymmärrä mihin ollaan menossa??? Sieltä eduskunnasta säästöt ?? Puoluetuet sopeutumisrahat ja vähemmällä edustaja määrälläkin saadaan suomi suohon🤨! Purrakin saksien kaa eläkkeistä on pakko leikata🙃🤔???En ikänäpäivänä tule äänestää 😓

Äänestä

Ja toimiva terveyden ja sairaanhoitomme kesti kantasuomalaisten tarpeet mutta pakoloissakkien saapumista ei.
NäMä loiset saavat kaiken hoidon ja tuen rukatuilla ohituskaistoilla, joihin kantasuomalaisille ei ole sijaa.
Vihervassarikommunistit ajoivat läpi jopa paperittomien erikoissairaanhoidon tasoiset hoito-oikeudet.
Hammashuollossakin korskeille ählyille laitetaan kultapaikat kimaltamaan oikean kulttuurinsa mukaisesti.
Suvaitkaa, kumartakaa.
.

Äänestä
  • samaa mieltä!! leikkurit sinne!!!

    Äänestä

Yli 100 vuotta on syydetty kehitysapuja kehitysmaalaisille ilman minkäänlaisia tuloksia.
Väkimäärän lisääntyminen räjähtänyt käsiin kun ei ole huolta toimeentulosta pentulaumojensa elättämiseksi.

Äänestä

nyt ois aika tehdä puhdistuksia

Äänestä

Siinä se on lyhykäisyydessään, valitettavasti.

Äänestä

Niin menee ja sotkut päälle, kun kaiken hyvän sotkien käyvät sekaamme.

Äänestä
  • Tarkoituksella.

    Äänestä

Kehitysapu kehittää vain populan määrää. Ompa sitten enemmän eurooppaan tulijoita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

suomen oman kansan hyvinvointi,terveys,ja turvallisuus menetettiin kun otettiin vuodesta 2015 pakolaista ja yhteiskunnan sliipparia sekä rahojen työntäminen ulkomaille näyttääkseen että suomi pelastaa maapallon.
enää ei ole toimivaa terveydenhuoltoa eikä poliisiaå yms.
kiitos tästä kun vielä viette köyhien sairaitten tulot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu