Koska soi hälytys kellot Kokoomuksessa, RKP:ssä ja Kristillisdemokraateissa? Persuöyhötys ei ole Suomen kansan mieleen.
Hallituksen kannatus on tippunut jo alle 40 %.
Anonyymi-ap
11145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jee
SE EI MEILLE KÄY!!!
https://mega.nz/file/9cIwXRhA#YOCjdkji0wizEP07AJJ3lWeLW7OC8uSczqwpDeX9tnk
Lisäleikkauksia Persujen kannatuksesta tarvitaan jotta lapsemme saisivat harrastaa kuten mekin saimme.
Tämähän on ihan normaalia pelaamista poliitikoilta.
Moni ihmettelee miksi näillä leikkauksilla on niin kiire, no syy on siinä 4v ajassa.
Leikkaukset ja kaikki porukkaa ärsyttävät päätökset on tehtävä ennen hallituskauden puolta väliä ja loppuosa käyetetään niiden mukavien asioiden hoitamiseen.
Äänestäjien muisti ei yllä kuin vajaa vuoden taakse, nytkin on jo unohdettu edellisen hallituksen suomen konkurssiin ajoyrityksen.
Myös se että nyt tehdyt leikkaukset ja muutokset kerkeävät alkaa hyödyttää ennen suraavia vaaleja jolloin voidaan näyttää toteen leikkauksien vaikutuksista.
Jos nyt ihan oikeasti ajateltaiiin suomen etua niin suomea pitäisi johtaa virkemiehet ilman poliittisia kytkentöjä.
Heille on paskan hailee mitä porukka ajattelee heidän päätöksistään.
Miksi Riikka Purran ja Perussuomalaisten valheelliset lupaukset pitäisi jonkun muun lunastaa ja täyttää? Miksi Riikka Purran ja Perussuomalaisten valheelliset lupaukset olisi Petteri Orvon ja Kokoomuksen syytä?
VAALILUPAUKSIEN PITÄMINEN ON MEILLE PERUSSUOMALAISILLE KUNNIA ASIA
Riikka Purra ja Perussuomalaiset
Oletteko kyllästynyt Persujen valheisiin ja öyhötykseen?
Tervetuloa Kokoomus
👍👍👍
Jos Persuöyhötys ei ole sinun juttusi.
Tervetuloa Kokoomus
Samaa porvarisontaa.
Totuus on se että vasemmisto on riemuissaan kun joku muu joutuu leikkaukset tekemään. Jopa vasemmisto ymmärtää sen järjettömän valtion velanoton mikä on viemässä Suomea Ryysyrantaan. Se on Irwin Goodmanin kappale jos nuoriso ei satu tietämään niin kuunnelkaa.
Jos joku todella on valmis tekemään lapsiensa eteen työtä jotta harrastukset säilyvät niin kyllä sellaisen ylityön jostakin löytää millä harrastus kustannetaan. Toisekseen lapsen harrastukset voivat olla myös ilmaisia. En voi vaatia valtiota maksamaan lapseni formula harrastustakaan, ja vielä valtion velalla, ajatus on järjetön.
Totuus on se että nykyhallituksen kannatus on voimakkaassa laskussa. Kansa on huomannut ja ymmärtänyt tämän hallituksen täystuho Suomelle ja rahat ulkomaille linjan.