Riikka Purran
Kenen syy kun Riikka Purrasta ei pidetä?
Anonyymi-ap
47505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Onneksi on tulossa uudet vaalit. Silloin kannattaa ajatella tarkemmin ketä äänestätte
Perussuomalaisten kannatuksesta leikkautunut -4%.
EN suostu leikkaamaan lasteni harrastuksista Riikka Purran ja Persujen käskystä huolimatta,
Juu, eikä EU:hun kannata äänestää persuja kun eivät osaa käyttäytyä. Kakkarainenkin istuu baareissa kalliilla meppipalkallaan mieluummin kuin tekee töitään.
Jos pitää purrasta - pitää tarkistaa mielenterveys. Mieluiten heti.
Äänestän Persuja.
Revi Siittä🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Juttele lekurilles😉
Kyllä se on kuule median ja eläkeläisten😅
minä pidän, hoitaa asiansa, toisin kun nää marinit ja ohisalot.
Mut mites se Purra vetelee ennätyksellisiä velkalukemia. 13 miljardia lisävelkaa jo tälle vuodelle vaikkei ole mitään kriisiä. Noin suurta summaa ei kukaan hallitus ole lainaillut.
Valtiovarainministeriössä on töissä 420 ihmistä. Niistä voi puolet leikata, kun eivät tuon kummempaan pysty. Orpon neljän miljardin junahankkeen lopettaminen ratkisisi kaikki ongelmat. Valtion talouden tarkastusvrasto on ehdottanut sen poistamista budjetista. Se on löytänyt sieltä piilotettuja menojakin. Nekin olisi hyvä poistaa.
TOTTA.
Pitäisi vain hoitaa kansan asiaa eikä omaansa.
Hoitaa ????
Sinulle ehkä hoitaa, mutta sinähän oikein muutenkin olet sininen , joten kysy vähä osaisivat tykkäävätkö hekin että hoitelee hyvin asioita.
Helppomistua ja virnuilla suun kahdeksikolla sakset kädessä , kun leikkaaaminen on mielitehtävää. Siksi toiseksi nyt on nähty seksin ettei tämä hallitus halua sovitella asioita. Ei diktaattoritkaan välitä sovitella kansan kanssa , vauhti kiihtyy ja kohta nähdään tuloksia miten sininen puolue on hoidellut asiat
Sanoi että on pakko,leikata , pakko on paha sana
Kyllä minäkin jos olisin porvari. Mutta duunareitten, eläkeläisten, lapsiperheiten tai sairaiten ei kannata.
Kaljanhintaa laskettiin, nyt ollaan nostamassa lääkkeittenhintaa. Tuossa ei ole mitään JÄRKEÄ.
Ei ole kriisiä????
Marinin hallituksen velkojen velat ja korkojen korot+ ukrainan loputon tukeminen+ järkyttävät maahanmuuttokulut+ naton ja eu n hyysääminen.
Ne on Edellisten Velkoja, jotka tulee maksuun!!!!
Kerro se ulkomaille rahaa syytäville edustajille.
Suomalaisen perusitsekkyyden syy.
Minulta ei saa viedä eurokaan kunnes valtion rahat ovat lopussa.
Talouden kuntoonlaittajat ovat epäsuosittuja.
Lähimenneisyydessä Suomessa Juha Sipilä.
Ruotsissa poikkeus Reinfeldt.
Porvarituubaa suollat.
Kepuporvari Sipilä kahmi valtiolta lisää fyffeä itselleeb vakuutuskuorillaan. Kiero ja ahne porvari.
Reinfelttihän on lopettanut jo aikoja sitten, joten ei ole ajankohtainen nimi mitenkään Ruotsissa .
Sipilän ja Persut laittoivat duunarin tekemään herroille kaksi ilmaistatyöpäivää kk:ssa.
Miksi herroihin luattava, kuuluu työttömyyskassaan,
Persut kannattavat porvareitten verokikkailua.
Olihan Iiro Viinanenkin suomen vihatuin mies -90 luvun alkupuolella.
Koska kuritti pienituloisia kuten porvaripersu Purrakin.
🤦♂️🤦🤦♀️ taasko Persu kuvittelee että vanhoista puhuminen, veisi tämänhetkiset ongelmat.
👍👍
Demarit on parasta, mitä on tarjolla. Seksikäs puolue, siksi Marinkin hohti seksikkyyttä, kun teki velkapäätöksiään.
Coronan hoitoon ei tarvittu rahaa, eikä poliisien ja puolustusvoimien määrärahojen nostamiseen.
Koska edellinen porvarihallitus oli leikannut niitä.
Vaikka samaan aikaan ottivat 35 000 orpolasta, joista suurin osa tuli Irakista.
Riikka antaa rikkaille ja ottaa vähävaraisilta, käänteinen Robin Hood.
Ei vähävaraisilta ole mitään viety. Rahaa ei vaan virtaa tilille kaikenaikaa, ja se ottaa päähän.
On, on viety. Sosiaaliturvalla vain paikataan alipalkkausta ja sitä, että työtä ei ole tarjolla. Oikeasti pitäisi olla riittävät palkat ja niitä töitä, mutta kun ei ole, kompensoidaan. Nyt sitä kompensaatiotakin leikataan ja ennestäänkin kohtuuttomat tuloerot räjähtävät yhä suuremmiksi.
Pienituloisten pöydistä syömisen pitää loppua. Palkkojen kohtuullistamisen aika.
Ihan niin ja jokuntuossa jomkehui häntä kuntoon laittajaksi herää kysymys mitä on kuntoon laitto, hallitukselta joka ei uskalla edes keskustella työläisten asioista . Normaalisti on hallituksen velvollisuus keskustella asioista silloin kun maassa on vaikea tilanne . Mutta eihän diktaattori muissakaan keskustella .
Tiedätkö mikä ottaa päähän, loputon Persu naivisuus.
Kyllä jossain kälviällä ja vittulan järvellä pidetään.
Helsingin ydinkeskustassa ja keski-euroopassa ei pidetä.
Purra on ykkönen.
Tehtäisiinkö niin.että ne jotka eivät halua leikata suomen valtion kuluja, maksavat lisävelan keskenään. Me muut maksamme vain tähän astisen velan osuuden.
Tehtäisiinkö niin, että yritettäisiin hoksata, että on valtava määrä vaihtoehtoja valtion talouden tasapainottamiseen, eikä pelkästään niitä, mitä tämä hallitus suostuu näkemään? On olemassa toimiviakin tapoja, eikä vain niitä, joilla jo vuoden päästä vaaleista tarvitsee kolme miljardia lisää "sopeutusta".
Maatalous ja yritystuet!
Totta on ykkönen EK pillinsoittajana.
No sekin on sellainen juttu että ajavat omaa politiikkaansa, ei Purra itse mitään päätä , se on PS politiikkaa ja tekevät päätöksiä yhdessä
Joten luulen että se on PS josta ei pidetä , koska meni hieman niinkuin lupaukset unholaan kun pääsivät hallitukseen . Joten siinä on koko ps puolue asialla ei ainoastaan Purra.
Entiset työläiset ovat unohtaneet mitä hyötyjä vastapuoli on tehnyt työläisen eduksi ! Siis ei se koskaan niin ole ollut että siniset ovat tulleet ehdottelemaan itse vaikka palkan nousuja työläisille, eivätkä sitäkään että työläinen saisi korvausta kun joutuu työttömäksi ynnä muita etuja, kyllä ne kaikki edut on tulleet työläisten puolueelta aina. Mutta siinähän uskoivat lupauksiin se osittaa ainoastaan sitä ettei tiedetä edes mihin kuulutaan poliittisesti . Suomalainen ei aina tunne omaa historiaansa valitettavasti
Suutari pysyköön lestissään on minun mielipide , kun ne kaikkein pienimmät palkan saajatkin meni antamaa äänensä persuille on jotenkin surkuhupaisaa.
Ja pesut tiesivät tarkoin miten pitävät vaali puheensa että saa kannatusta, psykologinen juttu mutta meni läpi.
No siinähän nyt takkuavat rahavaikeuksia kanssa , itse sanovat että sitä saa mitä tilaa, no nyt ovat saaneet. Että näin menee kun ei osata mitään politiikasta vaan kuunnellaan tyhjiä lupauksia .
Hän on Ihana. Aina Reipas, Iloinen ja hoitaa työnsä Hyvin🥰😇😁
En pidä valehtelioista.👎
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Valehtelemista ja lupauksien pettämistä pidetään selkärangattomana ja kierona jopa populisteiksi tiedetyiltä poliitikoilta.
EMME LÄHDE MUKAAN SELLAISEEN HALLITUKSEEN JOKA LEIKKAA VÄHÄVARAISILTA.
Riikka Purra ja Persut
Meille Perussuomalaisille vaalilupausten pitäminen on kunnia asia
Terv. Riikka Purra ja Perussuomalaiset
Nyt sillä meni sukset ristiin jo pääministerinkin kanssa.
Ihmetteleekö joku miksi Riikka Spermaturvasta 💦 ei pidetä?
Persujen trollitehdas ihmettelee