Kertokaa joku toimittajista, miten saatte päivänne kulumaan EK-Yle:ssä, kun ette tee töitänne, eli puolueetonta tiedonvälitystä, tärkeistä, isoista ja vakavista valtion ja yhteiskunnan ongelmista, kansalaisten oikeuksien puuttumisesta, ym ihmielämiä uhkaavista ongelmista Suomessa ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18227702/40n-ennenaikaiset-kuolemat-suomessa-eivat-johdu-vaestorakenteesta
Vkl loppuu EK-Yle:ssä n. tiistaisina ja uusi vkl alkaa näin ke-iltana, jolloin pelkkiä pintaliito-juoruja, pörssirikollisten äärioikeistoekstremismin suoramainontaa, julkkisjuoruineen. PetosKokPersujen piti lakkauttaa EK-Yle, onko hanke edennyt ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia
Teimme valituksen valtioneuvostoon, tiedonvälityksen puuttumisesta, isoista ongelmista EK-Ylen toiminnassa ja sananvapauksien estämisestä, Suomen kansalaisilta, täysin perusteettomasti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi
EK-YlenSeiskapäiväässä tänäänkin pelkkiä pörssirikollis-äärioikeistojuoruja
Anonyymi-ap
2
1275
Vastaukset
- Anonyymi
Olisimme tosi kiitollisia, jos saisimme vastauksia, liian pitkään ilman asiallista, älykästä ja puolueetonta tiedonvälitystä eläminen, alkaa näkyä sekin, jo kansalaisten pahoinvointina, kun hätä siitä, mistä saisi tiedonvälitystä, vaikuttaa arkeen, erityisesti köyhyysongelman aiheuttamiin vakaviin asioihin yhteiskunnassa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712456Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655464Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2142770Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172025Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756